کلیشه های زبان فارسی به زبان آموزان آموزش داده شود

دریافت خبر : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰:۱۵
کلیشه های زبان فارسی به زبان آموزان آموزش داده شود
اقتصاد ایران: مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت مدرس گفت: بسیاری از کلیشه های زبان فارسی مانند دعا و سوگند نامه که جزئی از فرهنگ ایران است، درکتاب های درسی تدریس نمی شود اما زبان آموز برای فراگیری زبان به آموزش این مقوله ها نیاز جدی دارد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا ، حسن ذوالفقاری امروز دوشنبه در دومین همایش ملی دوسالانه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان (آزفا) اظهار کرد: بررسی اهداف، دلایل و فواید آموزش زبان و فرهنگ عامه در برنامه درسی زبان آموزان غیر ایرانی اهمیت بسیاری دارد.
وی با اشاره به اینکه زبان فارسی کنایه های بسیاری را در دل خود جای داده است، یادآور شد: تعداد کنایه ها در زبان فارسی بسیار است بنابراین زبان آموزان همانند گویشوران بومی با کلیشه ها و صورت های زبانی درگیر می شوند، از این رو باید با نقش های ارتباطی و معانی مختلف زبان، ادبیات و فرهنگ عامه آشنامی شوند.
ذوالفقاری دراین همایش دو روزه که فردا نیز در دانشگاه شهید بهشتی ادامه دارد ، به دولایه از گونه های زبان فارسی از لحاظ ارزش آموزشی اشاره کرد و گفت: زبان گفت و گو ، زبان صحبت کردن افراد تحصیلکرده بدون هنرنمایی ادبی است که باید در حال سادگی بی غلط باشد اما زبان عامیانه در واقع همان زبان مردم بی سواد است و برخی کاربردهای واژگانی، صرفی و نحوی خاص را شامل می شود.
وی ادامه داد: از سوی دیگرتوجه به لایه های واژگانی و فرهنگی برای آموزش سه لایه ...

[ مشاهده متن کامل کلیشه های زبان فارسی به زبان آموزان آموزش داده شود اکو نیوز ]

آخرین اخبار اکو نیوز