ماجرای قطع ارتباط «بیمه سلامت» با مراکز درمانی خصوصی/ شرکت های بیمه سلامت سهمی در منابع سازمان ندارند

فارس نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۶
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: درخصوص فعالیت های اقتصادی و بنگاه داری رویکرد ما واگذاری فعالیت های اقتصادی است و اصولاً شرکت های مذکور سهم جدی در منابع سازمان ندارند.

گروه سلامت خبرگزاری فارس-محمد رضازاده: موضوع بیمه و چالش های پیش روی سازمان بیمه سلامت، بدهی های این سازمان به مراکز درمانی و گلایه مردم جامعه در خصوص قطع ارتباط این سازمان با مراکز درمانی خصوصی از جمله مواردی است که این روزها در رسانه های مختلف پیرامون آن ها بحث و تبادل نظر می شود. موضوعات مهمی که گاه گلایه های مردم جامعه را در پی داردو به عده ای از کارشناسان معتقدند بیمه سلامت دیگر کارایی روزهای نخست اجرای طرح تحول سلامت را نداشته و برخی نیز معتقدند بیمه رایگان سلامت باید پناهگاهی برای قشر محروم جامعه باشد و پوشش بیمه ای محرومین را اولویت خود قرار دهد.
برای بررسی بیشتر ابعاد این موضوعات مطرح شده در رسانه ها و آخرین تحولات این سازمان گفت وگویی را با طاهر موهبتی، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران  ترتیب دادیم.
موهبتی در دوره وزارت سید حسن قاضی زاده هاشمی مسؤولیت معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت و معاون برنامه ریزی و هماهنگی را برعهده داشت و پس از آن به عنوان مدیر عامل بیمه سلامت منصوب و حکم وی در دوره وزارت سعید نمکی نیز تمدید شد.
* در خصوص بدهی های سازمان توضیح دهید؟
موهبتی:  طی هفته گذشته ۵۰ درصد از بدهی های خودمان را در سال ۹۷به بخش های تصویربرداری، فیزیوتراپی، پزشکان و درمانگاه ها پرداخت کردیم. یعنی در حقیقت بدهی های ما از مهرماه به بهمن ماه کاهش یافته است که این عدد قابل توجهی است. باید نیم نگاهی به منابع بیمه سلامت بیاندازیم و ببینیم رشد این منابع از سال ۹۰ تا به امروز چگونه بوده است. نرخ رشد مرکب می گوید که سالیانه چقدر منابع و مصارف سازمان افزایش پیدا کرده است. جالب است که بدانید از سال ۹۰ تا ...

سرخط اخبار