شهرهای کوچک روی بام ساختمان های بزرگ جاکارتا (+عکس)

عصر ایران چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰
این شهر با بیش از 10 میلیون نفر جمعیت در آینده ای نزدیک به ساخت محله های بیشتری روی ساختمان های فعلی نیاز خواهد داشت. سیل های زیادی که در فصول بارانی رخ می دهند، زندگی روی زمین را برای بسیاری از افراد غیرقابل تحمل کرده اند.

پشت بام ها فضای خوبی برای ایجاد باغ و باغچه هستند، به خصوص در محیط های شهری متراکم که از همه فضا ها برای اهداف مسکونی یا تجاری استفاده شده است. در بسیاری از شهر های آمریکای شمالی، آسیا و اروپا، که فضای باز کمیاب است، معماران و سازندگان بام ها را به زمین بازی با استخر و باغ تبدیل می کنند. اما یکی از توسعه دهندگان در جاکارتا، اندونزی، پشت بام یک مرکز خرید را به نوعی حومه شهر تبدیل کرده که خانه، خیابان های آسفالت، زمین تنیس و فضای سبز دارد.
کاسمو پارک روی مرکز خرید ده طبقه تامرین سیتی در جاکارتا قرار دارد، اما ظاهر و حس و حال آن دقیقا مثل یکی از مناطق حومه شهر است. در این پشت بام ۱.۲ هکتاری ۷۸ خانه دوطبقه با جاده های آسفالت وجود دارد که کودکان در آن دوچرخه سواری می کنند و بزرگسالان قدم می زنند. ساکنان می توانند از طریق رمپ ها روی بام بیایند و رانندگی کنند. یک حصار فلزی بلند هم دور شهر وجود دارد که مانع از افتادن و سقوط انسان ها و خودروها می شود.
کسمو پارک تنها یک دهکده ای نیست که در آسمان جاکارتا قرار دارد. یک مجتمع مسکونی لوکس دیگر به نام ویلا هم روی بام مرکز خرید اندونزی در شمال جاکارتا وجود دارد.
این شهر با بیش از ۱۰ میلیون نفر جمعیت در آینده ای نزدیک به ساخت محله های بیشتری روی ساختمان های فعلی نیاز خواهد داشت. سیل های زیادی که در فصول بارانی رخ می دهند، زندگی روی زمین را برای بسیاری از افراد غیرقابل تحمل کرده اند. از سوی دیگر هرچه آب های زیرزمینی بیشتری برای مصارف آشامیدن، شستشو و ساخت و ساز خارج می شود، این وضعیت بدتر می شود. سطح دریا در خلیج جاکارتا هم هر سال در حال افزایش است.
جاکارتا با تراکم جمعیت ۱۴هزار ...

سرخط اخبار