انقلاب صنعتی چهارم طی 10 سال آینده بر پایه ی اقتصاد دیجیتال به بلوغ می رسد/ وظیفه ی وزارت ارتباطات تسهیل زیرساخت های فضای مجازی است و نه مقابله با جرائم/ عجیب است که برخی فکر می کنند شبکه ی ملی اطلاعات یعنی بگیر و ببند و قطع کردن!

سیتنا سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: اتفاق مهمی در دنیا در حال وقوع است تحت عنوان انقلاب صنعتی چهارم که شواهد نشان می دهد این انقلاب ظرف ده سال آینده به بلوغ می رسد. انقلاب صنعتی چهارم کلا بر پایه فناوری اطلاعات است و اقتصادی را شکل خواهد داد تحت عنوان اقتصاد دیجیتال.

به گزارش سیتنا، آذری جهرمی در پایان سفر یک روزه خود به استان مرکزی به شهرستان اراک رفت و با حضور در استانداری و در جلسه شورای اداری استان مرکزی، گفت: تشکر می کنم از همکاران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان که از سال گذشته تا به امروز با پیگیری و انجام پروژه های که معادل ۱۷۲ میلیارد تومان بود و از آنها رونمایی و باعث شد شاخص ارتباطات استان سه تا چهار رتبه رشد داشته باشد تا استان مرکزی هشتمین استان کشور در شاخص توسعه فناوری اطلاعات باشد.
وی با بیان اینکه البته هدف اصلی حضور ما بررسی مشکلات است، گفت: بنابراین باید بپردازیم به بخش هایی که نیازمند کار است. بازدید میدانی از صبح در شهرهای ساوه و تفرش داشتیم که برخی از مشکلات واضح بود و نیازمند رسیدگی جدی است.
آذری جهرمی افزود: برخی جاده های استان فاقد پوشش بودند که تصمیمات خوبی گرفته شد تا ظرف سه ماه آینده مشکل ارتباطی استان برطرف شود.
وزیر ارتباطات ادامه داد: عقب گرد توسعه ای تلفن ثابت در استان روشن است. هم مخابرات ایران و هم ما به عنوان وزارت ارتباطات باید سرمایه گذاری داشته باشیم تا این عقب گرد را با تلاش مضاعف متوقف و به پیشرفت تبدیل کنیم. توجیهی ندارد که در یک منطقه ای که ۴ هزار نفر رفته اند تحت عنوان مسکن مهر ساکن شده اند مخابرات با این بهانه که اقتصادی نیست خدمات را دایر نکند.
وزیر جوان دولت تدبیر و امید تصریح کرد: البته مجموعه مخابرات عزم جدی دارد که مشکلات را حل کند دوستان باید مقداری تلاش کنند که نیازمندی تلفن ثابت و به ویژه توسعه فیبرنوری به شهرک های صنعتی را جدی تر دنبال کنند.
آذری جهرمی در ادامه گفت: وقتی در فرمهین ایستادیم و درد دل مردم را شنیدیم که ۴۰۰ نفر با ...

سرخط اخبار