عقیم سازی رایگان همچنان در کشور انجام می شود/ رویکرد مراکز بهداشت همسو با سیاستهای جمعیتی نیست

دریافت خبر : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۹
یک پزشک عنوان کرد: عقیم سازی زنان و مردان بدون دلایل پزشکی و کاملاً براساس دستورات کنترل جمعیتی به صورت رایگان در کشور انجام می شود.

به گزارش سرویس بسیج جامعه زنان کشور خبرگزاری بسیج، زینبی پزشک شاغل در یکی از خانه های بهداشت کشور در هشتصد و نوزدهمین جلسه شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده که با موضوع جمعیت در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، اظهار کرد: آن چیزی که در خانه های بهداشت کشور پیگیری می شود کاملاً برخلاف سیاست های ابلاغی جمعیت در 6 سال گذشته است.
وی افزود: در محلی که در آن کار می کنم انواع اقلام ممانعت از بارداری به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد و مدام این اقلام شارژ می شود و کلیه تسهیلات هم رایگان است.
وی اضافه کرد: این اقلام نه تنها به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد بلکه آنها را نسبت به استفاده ترغیب می کنند و حتی بنده بارها شاهد بودم که سیل تحقیر و سرزنش نسبت به زنانی که بارداری سوم خود را تجربه می کنند از سوی پرسنل شبکه بهداشت انجام می شود.
این پزشک با بیان اینکه از 6 سال پیش که بحران جمعیت مطرح شده است، رویکرد مراکز بهداشتی تغییر نکرده است، گفت: هیچگونه آموزش یا کارگاه آموزشی برای کارمندان خانه های بهداشت کشور برای اعلام این تغیر سیاست برگزار نشده است. ...

[ مشاهده متن کامل عقیم سازی رایگان همچنان در کشور انجام می شود/ رویکرد مراکز بهداشت همسو با سیاستهای جمعیتی نیست بسیج نیوز ]