امیرانتظام خلاف مصالح ملی اطلاعاتی را در اختیار آمریکا قرار می داد/ او روابط دوستانه ای با آمریکایی ها داشت

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۷
امیرانتظام خلاف مصالح ملی اطلاعاتی را در اختیار آمریکا قرار می داد/ او روابط دوستانه ای با آمریکایی ها داشت

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گفت: آقای امیرانتظام خلاف مصالح ملی اطلاعاتی را در اختیار آمریکایی ها قرار می داد و خدمات قابل توجهی به آنها می کرد.
عباس سلیمی نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با اشاره به ارتباط امیرانتظام با آمریکا، گفت: آقای امیرانتظام دارای روابط غیرمتعارف با بیگانه بود، به طوریکه اعتراضات برخی اعضای نهضت آزادی و وزیر خارجه خارجه وقت را برانگیخت.
وی افزود: وزیر خارجه وقت دکتر سنجابی در اعتراض به ارتباطات غیرمتعارف و پنهان این افراد با آمریکایی ها و دور زدن وزارت خارجه، از سمت خود استعفا داد که در خاطرات خود این مطلب را به صراحت بیان کرده است که اینها به جای وزارت خارجه خودشان مستقیما با آمریکایی ها ارتباط برقرار کرده اند.
سلیمی نمین تصریح کرد: همچنین علاوه بر دبیرکل جبهه ملی، خود اعضای نهضت آزادی هم به امیرانتظام و ارتباطات غیر متعارف او حساس بودند و مواضعی علیه وی اتخاذ کردند، از جمله عزت الله سحابی و برخی از نیروهای دیگری که بیانیه داده و از آقای انتظام ابراز برائت ...

[ مشاهده متن کامل امیرانتظام خلاف مصالح ملی اطلاعاتی را در اختیار آمریکا قرار می داد/ او روابط دوستانه ای با آمریکایی ها داشت نسیم آنلاین ]

آخرین اخبار سیاسی