آرمین: عملیات والفجر مقدماتی هم مانند کربلای 4 لو رفته بود

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹
تهران- ایرنا-محسن آرمین عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی محدودیت های علیه کادر چپ این سازمان در جبهه های جنگ را تبیین کرد و گفت که عملیات والفجر مقدماتی هم مانند عملیات کربلای 4 لو رفته بود.

وی در بخش چهارم گفت وگو با 'پروژه تاریخ شفاهی ایران خبرگزاری جمهوری اسلامی' گفت که عملیات والفجر مقدماتی با این که لو رفته بود اما با اصرار فرماندهان انجام شد.
ایرنا: در بخش قبلی گفت و گویتان به عزیمتتان به جبهه اشاره کردید؟ از سازمان چه کسانی همراه شما بودند؟
آرمین: آقایان عرب سرخی، شهیدحسن منتظرقائم، محمد رضوی، هاشم آغاجری، ابوالفضل قدیانی، صادق نوروزی و چند نفر دیگر.
امام گفته بودند هر کسی می تواند به تشخیص فرماندهان به جبهه برود. ما هم از طریق اخوی شهید جمال دهشور(از شهدای سازمان) که یکی از مسئولان سپاه اهواز بود رهسپار اهواز شدیم.
به ایشان گفتیم «ما آمده ایم برویم خط مقدم». ایشان با اصرار گفت« شما در بخش های ستادی باشید». گفتیم « نه. اگر ما در بخش های ستادی باشیم شما تحت فشار قرار خواهید گرفت. ما را به جلوترین نقطه ای بفرستید که امکان دارد».
آقای دهشور گفت« نه. مگر امام نگفته است با نظر فرماندهان؟! من تشخیص می دهم شما در بخش های پشتیبانی و آموزش خدمت کنید».
گفتیم «این جماعت ما را متهم با التقاط و انحراف می کند!! با این که آموزش لشگر جای حساسی نیست یعنی دوره آماده سازی گردان های اعزامی خیلی کوتاه بود و آموزش عقیدتی خیلی تعیین کننده نبود مضافاً به این که گردان های اعزامی معمولاُ یک روحانی همراه خود دارند بنابراین مسؤلان آموزش در لشگر و برنامه آموزشی نقش مهمی ایفا نمی کرد اما با توجه به شناختی که از سعه صدر دوستان طرف مقابل داشتیم مطمئن بودیم که انجام خدمت ما در بخش آموزش لشگر واکنش های به دنبال خواهد داشت.»
گفت:« نه. من می گویم شما هم باید اطاعت کنید».
گفتیم «باشد.»
در آن جا دو دسته شدیم. دسته ای یعنی آقای قدیانی و ...

سرخط اخبار