استعفای شماری از اعضای کابینه بریتانیا

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۵
استعفای شماری از اعضای کابینه بریتانیا
دومینیک راب، وزیر برگزیت در دولت ترزا می، نخست وزیر بریتانیا به همراه چهار عضو دیگر کابینه این کشور از سمت خود استعفاء داد.

به گزارش سرویس بین الملل جام نیـوز ، صبح پنجشنبه، ۱۵ نوامبر، دومینیک راب، وزیر برگزیت بریتانیا در اعتراض به طرح توافق ترزا می، نخست وزیر با اتحادیه اروپا از سمت خود کناره گیری کرده و گفت "وجدانا" نمی تواند از توافق نامه خانم می با اتحادیه اروپا حمایت کند.
پیشتر، معاون وزیر در وزارتخانه امور ایرلند شمالی به همین دلیل از سمت خود استعفا داده بود و ساعاتی بعد نیز وزیر کار و امور بازنشستگی کناره گیری خود از کابینه را اعلام کرد.
نخست وزیر بریتانیا، روز چهارشنبه ( ۱۴ نوامبر) جلسه ای با اعضای کابینه اش برگزار کرد تا حمایت آنها از پیش نویس توافقی با اتحادیه اروپا را جلب کند.
به گزارش دویچه وله، جلسه کابینه چند ساعت بیشتر از مدت تعیین شده به درازا کشید و سرانجام می اعلام کرد که اعضای هیئت دولت از پیش نویس او برای توافق برگزیت حمایت می کند. ترزا می حمایت کابینه را "گامی مهم" در مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا دانسته است.
ساعاتی پس از اعلام حمایت کابینه، شایلش وارا، معاون وزیر در وزارتخانه امور ایرلند شمالی در مخالفت با این پیش نویس از سمت خود استعفا داده بود. وی بخش مربوط به تمهیدات ...

[ مشاهده متن کامل استعفای شماری از اعضای کابینه بریتانیا جام نیوز ]