رئیس دفتر حافظ منافع ایران: اگر مصر آماده همکاری مشترک باشد،با علاقمندی به آن پاسخ مثبت می دهیم

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲
رئیس دفتر حافظ منافع ایران: اگر مصر آماده همکاری مشترک باشد،با علاقمندی به آن پاسخ مثبت می دهیم
جشن فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران به میزبانی «ناصر کنعانی» رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر در محل اقامتگاه وی معروف به «خانه ایران» در شهر قاهره برگزار شد.

به گزارش ایسنا، خالد ثروت، معاون امور آسیایی وزارت خارجه مصر به نمایندگی از دولت و مردم این کشور در مراسم جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران شرکت کرد و فرا رسیدن روز ملی جمهوری اسلامی ایران را به دولت و مردم ایران و رئیس دفتر حفاظت منافع کشورمان در قاهره تبریک و تهنیت گفت.
این مراسم با حضور تعدادی از سفرا، رؤسای نمایندگی هیأت های دیپلماتیک و دفاتر سازمان های بین المللی و دیپلمات های خارجی مقیم قاهره و همچنین جمعی از شخصیت ها و نخبگان سیاسی، فرهنگی، دینی، اقتصادی و بازرگانان و مدیران بخش های دولتی و خصوصی، اساتید و دانشجویان زبان فارسی و جمعی از ایرانیان مقیم قاهره برگزار شد.
در این مراسم بعد از نواخته شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی مصر، ناصر کنعانی، رئیس دفتر حفاظت منافع کشورمان در قاهره در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران و شهدای انقلاب اسلامی، به تشریح دستاوردهای انقلاب و جمهوری اسلامی پرداخت و اظهار کرد: ملت ایران، امروز ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفته است. توسعه هدف مشترک دولت ها و معیار رتبه بندی جوامع در عرصه تعاملات و رقابت های بین المللی است. عملکرد نظام جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، منطبق با شاخص های بین المللی، گویای موفقیت شگفت انگیز در بسیاری از شاخص های توسعه است. جمهوری اسلامی ایران طی ۴۰ سال گذشته با وجود موانع متعدد خارجی، داخلی، فشارها و توطئه های خارجی همانند موج حملات تروریستی، جنگ تحمیلی ۸ ساله رژیم بعث صدام و تحریم های ظالمانه اقتصادی، براساس گزارش های مراکز معتبر جهانی و بین المللی، در همه ابعاد ...

[ مشاهده متن کامل رئیس دفتر حافظ منافع ایران: اگر مصر آماده همکاری مشترک باشد،با علاقمندی به آن پاسخ مثبت می دهیم ایسنا ]