خودکفایی در تولید بنزین، توانمندی ما را در شرایط تحریم نشان می دهد

دریافت خبر : چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳
خودکفایی در تولید بنزین، توانمندی ما را در شرایط تحریم نشان می دهد
رئیس جمهور گفت: امروز در تولید بنزین به خودکفایی رسیده ایم، این از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم است که در 5 سال گذشته تولید بنزین به 2 برابر افزایش یافته و از 52 میلیون لیتر تا پایان امسال تولید بنزین کشور بیش از 100 میلیون لیتر خواهد بود و این توانمندی دولت را در شرایط تحریم و اعمال فشارها نشان می دهد.

به گزارش تجارت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت سخنرانی کرد. صحبت های وی را در ادامه می خوانید.
*مهندسین، مسئولان و کارگزاران به معنای واقعی کلمه جواب قاطعی به آمریکایی ها دادند و افتتاح ۳ طرح مهم در یک استان موجب ارتقاء جایگاه ایران در سطح جهان و نمادی از توانمندی و پیشرفت ملت ایران است که در برابر چشم جهانیان ظهور و بروز پیدا کرد.
*بهره برداری از ۳ فاز پالاشگاه ستاره خلیج فارس طی ۲ سال گذشته حائز اهمیت است و امروز این پالایشگاه روزانه ۳۶ میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو ۵، تولید می کند؛ همچنین با افتتاح طرح افزایش کیفیت بنزین در پالایشگاه بندرعباس، ۱۴ میلیون لیتر بنزین یورو ۵ از این پالایشگاه تولید می شود.
*دولت و وزارت نفت در چند سال گذشته با افزایش کیفیت تولید بنزین و گازوئیل، گام مهمی در راستای حفظ محیط زیست برداشته است، امروز بیش از ۱۲۰ میلیون لیتر در روز بنزین و گازوئیل با استاندارد یورو ۴ و یورو ۵ تحویل مردم داده می شود که این یک قدم بسیار بزرگ در زمینه حفظ محیط زیست است.
*امروز در تولید ...

[ مشاهده متن کامل خودکفایی در تولید بنزین، توانمندی ما را در شرایط تحریم نشان می دهد تجارت نیوز ]