مقام آمریکایی: می خواهم رایزنی با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته ای بکشانم

دریافت خبر : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱:۵۵
دیپلمات آمریکایی که به تازگی به عنوان رئیس گروه موسوم به «اقدام ایران» منصوب شده گفت قصد دارد گفت وگوهای بین المللی درباره ایران را به فراتر از مسائل هسته ای گسترش دهد.

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل خبرگزاری فارس، «برایان هوک» که به تازگی به عنوان رئیس گروهی تازه تشکیل در وزارت خارجه آمریکا موسوم به «گروه اقدام ایران» منصوب شده در مصاحبه ای روز جمعه در این باره اظهارنظر کرد.
«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۲۵ مرداد، تنها چند روز قبل از سالروز کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ در یک کنفرانس خبری تشکیل گروهی به نام «گروه اقدام ایران» را اعلام کرد.
 برایان هوک در پاسخ به سوال خبرنگار «فاکس نیوز» مبنی بر اینکه تشکیل این گروه چه تفاوتی در سیاستی که دولت آمریکا تا کنون در قبال ایران پیگیری می کرده ایجاد می کند گفت: «ایران، مسئله بسیار فراگیر است و [این گروه] مسائل مختلف مربوط به ایران اعم از تروریسم، تأمین مالی تروریسم، خشونت در دریا، اشاعه موشکی، نقض حقوق بشر و مسائل متعدد دیگر درباره ایران را پوشش می دهد.»
هوک با بیان اینکه راهبرد جدید دولت ترامپ اتخاذ رویکرد «جامع» در قبال ایران برای پرداختن به تمامی «تهدیدها» از جانب این کشور علیه منابع آمریکا و متحدانش است است، اضافه کرد: «این گروه به هماهنگ سازی کارهایی که لازم است در سراسر قوه مجریه ...

[ مشاهده متن کامل مقام آمریکایی: می خواهم رایزنی با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته ای بکشانم فارس نیوز ]