افزایش ۴۸ درصدی سهم وصولی مالیات در استان کرمان فضای کسب و کار را نابود می کند

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۴۵
رئیس اتاق کرمان با بیان اینکه افزایش ۴۸ درصدی سهم وصولی مالیات استان کرمان فضای کسب و کار را نابود می کند گفت: افزایش ناعادلانه مالیات نتیجه ای جز فشار بیشتر بر کسانی که در سیستم مالیاتی کشور شفاف عمل می کنند ندارد و به اقتصاد زیرزمینی دامن می زند.

- اخبار استانها -
سیدمهدی طبیب زاده در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان ، با بیان اینکه فعالان اقتصادی در خط مقدم جنگ اقتصادی تنها هستند و صدایشان به جایی نمی رسد اظهار داشت: ما به عنوان تولیدکنندگان و بخش خصوصی در کشور نه غیر واقع حرف می زنیم و نه زیاده خواهی داریم.
وی با اشاره به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری گفت: حتما ضرورتی در کشور احساس شده که رهبر معظم انقلاب به این مسئله توجه داشتند اما باید بپرسید که سیستم اجرایی، قضائی و مقننه کشور در این راستا چه حرکتی انجام دادند و در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده نسبت به سال های دیگر چه مشکلی از تولیدکنندگان حل شده است.
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان با تاکید براینکه اگر به نامگذاری سال ها از سوی مقام معظم رهبری توجه بیشتری شود بسیاری از مشکلات جامعه حل می شود افزود: در جهت تحقق شعار سال و در راستای رونق تولید چه دردی از تولیدکنندگان ما حل شده و ما به عنوان کسی که در این حوزه ذینفع بوده و مطالبه گر هستیم.
وی با بیان اینکه همه می دانیم که بحث اشتغال مسئله روز کشور است گفت: اما اشتغال که خود به خود ایجاد نمی شود و در سایه فضای کسب و کار مناسب و مساعد است که رونق تولید ایجاد شده و توسعه اقتصادی اتفاق می افتد و در نهایت به حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید می انجامد.
طبیب زاده با اشاره به اینکه فضای نامساعد اقتصادی باعث می شود که اقتصاد رانتی و زیرزمینی ایجاد شود تصریح کرد: در صورتی که فضای اقتصادی کشور، شفاف نباشد و مجوزها به راحتی صادر نشود، فساد ایجاد می شود.
وعده وزیر صنعت برای رفع موانع واحدهای تولیدی استان کرمان
70 درصد واحدهای تولیدی استان ...

سرخط اخبار