نگاهی به فعالیتهای سیاسی، اجتماعی و علمی امام حسن عسکری (ع)

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۲۰
حضرت امام حسن عسکری(ع)، در طول زندگی ارزشمندشان با وجود همه فشارها و نظارت های مداوم حکومت عباسی، فعالیت های سیاسی و اجتماعی و علمی تاثیرگذاری را در جهت حفظ اسلام و مبارزه با افکار ضد اسلامی انجام دادند.

به گزارش  تابناک یزد ، برخی از فعالیت های سیاسی و اجتماعی و علمی تاثیرگذاری را که حضرت امام حسن عسکری(ع) در جهت حفظ اسلام و مبارزه با افکار ضد اسلامی انجام دادند:
الف: تقویت موضع سیاسی عناصر مهمّ شیعه
یکی از مهم ترین فعالیت های سیاسی امام، تقویت موضع سیاسی رجال مهم شیعه در برابر فشارها و سختی های مبارزات سیاسی، در جهت حمایت از آرمان های والای مکتب تشیع بود. از آن جا که شخصیت های بزرگ شیعه در فشار بیشتری بودند، امام علیه السلام هر یک از آنان را به نحوی دل گرم و راهنمایی می کرد و روحیه آنان را بالا می برد؛ تا میزان تحمل و صبر وبصیرت آنان در برابر فشارها، تنگناها و محدودیت ها افزایش یابد تا بتوانند مسئولیت های خطیر اجتماعی و سیاسی و وظایف دینی خود را به خوبی انجام دهند.
ب: فعالیت های مخفی سیاسی
امام باوجود تمامی محدودیت هایی که از طرف دستگاه خلافت علیه ایشان به عمل می آمد، فعالیت های مخفی سیاسی را رهبری می کرد که با شیوه های بسیار حرفه ای، از دیدگان جاسوسان دربار، به دور می ماند.
برای نمونه، یکی از یاران وفادار امام تحت پوشش روغن فروشی، فعالیت می کرد و شیعیان و پیروان آن ...

[ مشاهده متن کامل نگاهی به فعالیتهای سیاسی، اجتماعی و علمی امام حسن عسکری (ع) تابناک ]