اطلاعات مفید برای لاک زن های حرفه ای

دریافت خبر : شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۲
اطلاعات مفید برای لاک زن های حرفه ای
آیا میدانستید با پیوستن به کاربران افتخارى پارس فارس می توانید مطلب منتشر کنید و همه بازدید هایتان را به پول تبدیل کنید ؟ همین الان به ما بپیوندید و کسب درآمدتونو شروع کنید ! به ما بپیوندید ! لاک یکی از انواع روش های مانیکور به شمار می آید. شاید دوست داشته باشید بدانید در این مایع خوشرنگ درخشان که در سالن های زیبایی و داروخانه ها یافت می شود چه ترکیباتی نهفته است و احتمال مضر بودن این ترکیبات چقدر است.

پارس فارس - برخی از محتویات لاک اگر خورده شوند، در معرض گرما قرار بگیرند یا با چشم ارتباط مستقیم پیدا کنند بسیار خطرناک هستند. لاک اگر به طور صحیح استفاده شود بی خطر است و یک تکنیک ساده زیبایی محسوب می شود.
تاثیر تولوئن
«تولوئن» یکی از مواد شیمیایی موجود در لاک و مایعی شفاف است که در صورت تماس با هوا بخاری با بوی شیرین یا تند دارد. تولوئن یک حلال است و برای ترکیب شدنِ محتویات لاک با هم به کار می رود. غلظت زیر 50 درصد آن بی خطر است و سازمان غذا و دارو این میزان را تایید کرده است. بیشتر مشتریان سالن های زیبایی در معرض حجم بالای تولوئن قرار نمی گیرند، اما کارکنان این سالن ها در معرض بخار زیاد تولوئن هستند. تاثیر منفی این ماده روی بدن به صورت خشکی و شکنندگی پوست، سردرد، بی حسی، تحریک چشم یا گلو و به ندرت آسیب کبد و کلیه است.
اثر فتالات ها
«فتالات» ها گروهی از مایعات روغنی هستند که از شکنندگی ناخن های لاک زده جلوگیری می کنند. میزان بالای فتالات هایی مثل «دی بوتیل فتالات»، در هورمون های باروری تداخل ایجاد می کند و باعث تحریک چشم، پوست، بینی، دهان و گلو می شود. از آن جایی که غلظت دی ...

[ مشاهده متن کامل اطلاعات مفید برای لاک زن های حرفه ای پارس فارس ]