تداوم عدم تأمین بار مالی قانون مرخصی زایمان در صندوق تأمین اجتماعی

شبستان سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹
اعضای فراکسیون زنان مجلس در نشست هم اندیشی بررسی چالش های بیمه زنان بر لزوم توسعه بیمارستان های شهرهای کارگرنشین تأکید و از تداوم عدم تأمین بار مالی قانون مرخصی زایمان در صندوق تأمین اجتماعی انتقاد کردند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خانه ملت، جلسه هم اندیشی بررسی چالش های بیمه زنان در محل اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با حضور برخی از اعضای فراکسیون زنان برگزار شد. در این نشست فریده اولاد قباد، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین دغدغه جوانان اشتغال است، اظهار کرد: میانگین سن ازدواج جوانان رو به افزایش است و ضروری است مدیریت مناسبی اتخاذ گردد تا جلوی چنین روندی گرفته شود.
وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی بزرگترین نهاد بیمه گر کشور است که رسالت خطیر آن بهبود معیشت و ارتقای زندگی بیمه شدگان و مردم جامعه است.با وجود اینکه از بودجه کشور استفاده نمی کند، اما بیشترین خدمت را به مردم ارائه می دهد.
رئیس فراکسیون زنان مجلس همچنین با اشاره به مساله طلاق های صوری که دامنگیر تامین اجتماعی شده است، گفت: این مساله می تواند تبعات جبران ناپذیری برای خانواده ها به دنبال داشته باشد و ضروری است فرهنگ سازی مناسبی برای جلوگیری از چنین رخدادی شود.
وی با بیان اینکه بیمه زنان خانه دار با اولویت زنان سرپرست خانوار از مهمترین برنامه های ششم توسعه بود، تصریح کرد: در قانون بودجه سال 1397 حدود 230 میلیارد تومان برای این منظور اختصاص یافت و در بودجه سال 1398 هم حدود 300 میلیارد تومان برای اجرای بیمه زنان خانه دار اختصاص داده شد. همچنین برای بیمه قالیبافان در بودجه سال 1398 اعتبار در نظر گرفته شد.
رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی افزود: چنان چه دغدغه ای در زمینه پوشش بیمه ای و بودجه لازم برای آن وجود دارد، لازم است مطرح شود تا هنگام بستن بودجه سال آینده در کمیسیون تلفیق، ...

سرخط اخبار