کمبود اعتبار تنها مشکل فراروی تامین تجهیزات مترو شیراز است

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۶
شیراز-ایرنا- رئیس سازمان قطار شهری شهرداری شیراز با اشاره به مذاکرات با شرکت های خارجی تامین کننده بخشی از تجهیزات و واگن های مورد نیاز مترو این کلانشهر گفت: این شرکت ها تاکید کردند هیچگونه محدودیتی در انجام سفارش ها وجود ندارد و تنها در تامین اعتبار با مشکل مواجه هستیم.

به گزارش ایرنا، حسن مرادی سه شنبه در نشست خبری افزود: دولت بخش قابل توجه بودجه مورد نیاز خرید واگن را تامین می کند و هم اینک مبلغی معادل 300 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که واگن های مورد نیاز خط یک ( در حال بهره برداری) قطار شهری شیراز به طور کامل تامین شود.
وی با اشاره به بهره گیری روزانه افزون بر 50 هزار نفر از خدمات مترو شیراز گفت: در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، شمار مسافران قطار شهری این کلانشهر حدود 40 درصد افزایش داشته اند که این امر نشان از موثر بودن فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به جامعه درباره این امکان نوین حمل و نقل شهری است.
** بهره برداری از ایستگاه های فرصت شیرازی و غدیر همزمان با هفته دولت
رئیس سازمان قطار شهری شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: فاز نخست خط یک مترو شیراز در سال 93 به بهره برداری رسید و در مقاطع مختلف فازهای بعدی این طرح افتتاح شد و اکنون این خط با 24 کیلومتر طول و 16 ایستگاه در حال بهره برداری است.
وی گفت: در هفته دولت امسال نیز ایستگاه فرصت شیرازی و غدیر نیز در خط یک به بهره برداری خواهد رسید.
مرادی افزود: با بهره ...

[ مشاهده متن کامل کمبود اعتبار تنها مشکل فراروی تامین تجهیزات مترو شیراز است ایرنا ]