ترامپ: دیگر نفت و گاز خاورمیانه را نیاز نداریم

فارس نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱
رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه وابستگی واشنگتن به انرژی غرب آسیا پایان یافته، گفت، ایالات متحده اکنون به دنبال تسلط بر بازار انرژی جهان است.

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا سه شنبه شب مدعی شد که وابستگی این کشور به نفت و گاز غرب آسیا پایان یافته است.
ترامپ که در گردهمایی «رشد انرژی و تولید» در شهر «موناکا» پنسیلوانیا صحبت می کرد، در مورد روابط آمریکا با غرب آسیا در حوزه انرژی، گفت: «هیچ وقت نمی گذاریم که تأمین کننده های خارجی انرژی بر ما مسلط باشند. به همین خاطر هم هست که دارند با ما مبارزه می کنند. آن ها نمی خواهند ما [تولید] انرژی عظیمی داشته باشیم. آن ها از فروختن انرژی به ما کلی پول به دست آورده اند.»
وی سپس در مورد تنگه هرمز، گفت: «احتمالا دیده اید که در تنگه ها چه خبر است. قایق های آمریکایی زیادی آنجا نیست... من از آن توافق خارج شدم و کار خوبی هم کردم. [ایران] الان کشور کاملا متفاوتی است. اما آن ها دارند قایق های کشورهای دیگر را می گیرند. قایق های ما را نمی گیرند. یکی از موضوعاتی که به درستی و دقیق در رسانه ها مطرح شد، این است که دیگر قایق های زیادی از ما به آنجا نمی رود، چون ما نفت و گاز خودمان را داریم.»
رئیس جمهور آمریکا افزود: «ما دیگر به [نفت و گاز] خاورمیانه نیازی نداریم. به همین خاطر هم هست که ما نه فقط استقلال انرژی می خواهیم... [بلکه] ما دنبال تسلط آمریکا بر [بازار] انرژی هستیم. تسلط. به جای آنکه بر کشورهای خارجی وابسته باشیم، الان به تولیدکنندگان آمریکایی اتکا می کنیم. ما بر کارگران آمریکایی اتکا می کنیم تا آینده خودمان را درست همین جا، در خاک آمریکا، بسازیم.»
ترامپ پیش از این هم بارها از اینکه این کشور به رتبه نخست تولیدکنندگان نفت در جهان رسیده با افتخار یاد کرده و آن را یکی از دستاوردهای خود ...

سرخط اخبار