تخت روانچی به دبیرکل سازمان ملل: اگر دیگران جنگ را تحمیل کنند، قاطعانه دفاع خواهیم کرد

ابنا سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲۶

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه ای که روز دوشنبه متن آن منتشر شد، خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت آورده است: من این نامه را در مورد وضعیت امنیتی هشدار دهنده اخیر در منطقه خلیج فارس به شما می نویسم.
"مجید تخت روانچی" افزود: در حال حاضر علائمی وجود دارد که محافل خاصی خارج از این منطقه، از طریق دروغ پراکنی، ارائه اطلاعات جعلی و اخبار گمراه کننده و با اتکا به حمایت متحدان خود در خاورمیانه و همچنین اعزام نیروی دریایی به منطقه، در صدد تعقیب منافع غیرمشروع خود هستند.
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: هدف آنها تفرقه افکنی افزون تر بین کشورهای منطقه خلیج فارس و کاهش هرچه بیشتر اعتماد بین آنها و نیز افزایش ناامنی و تنش در این منطقه پیشاپیش تنش آلود است. اگر این وضعیت مهار نشود، ممکن است دیر یا زود از کنترل خارج و به یک بحران غیرضروری دیگر در این منطقه منجر شود.
تخت روانچی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران بارها درباره نیات فتنه انگیزانه چنین محافلی و پیامدهای گسترده منطقه ای و بین المللی اهداف آنها هشدار داده است.
وی با تاکید بر اینکه 'ایران همیشه درگیری و جنگ را رد کرده و می کند و هرگز جنگ را به عنوان یک گزینه یا راهبرد جهت تعقیب سیاست خارجی خود انتخاب نخواهد کرد'، اظهار کرد: با این حال، باید به صراحت اعلام کنم که اگر جنگ بر ما تحمیل شود، ایران با استفاده از حق ذاتی دفاع مشروع خود، قاطعانه از ملت خویش دفاع و از منافع خود حفاظت خواهد کرد.
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرد: با توجه به مراتب فوق و وضعیت آشفته کنونی منطقه که چشم انداز ...

سرخط اخبار