ثبت چند اثر فرهنگی ناملموس اردبیل

شبکه خبر سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۶
شیوه مداحی، نوحه خوانی، مولودی خوانی و مناجاتخوانی مرحوم استاد سلیم مؤذنزاده اردبیلی به شماره 1830 به ثبت ملی رسید و از لوح ثبتی با حضور مسؤولان استانی و کشوری رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در مراسم رونمایی از ثبت ملی میراث ناملموس شیوه مداحی استاد سلیم موذنزاده همزمان با همایش ملی شورای ثبت میراث ناملموس کشور ظهر امروز در سالن همایش کتابخانه بیضا اردبیلی برگزار شد.
در این مراسم مصطفی پورعلی مدیرکل دفتر ثبت آثار و احیای میراث معنوی و طبیعی سازمان میراث فرهنگی کشور، ثبت ملی و جهانی آثار را با هدف احیا، صیانت و معرفی گسترده آنها دانست و تصریح کرد: ثبت ملی موجب همدلی و حفاظت از آثار و ثبت جهانی نیز موجب توسعه تعاملات کشور میشود.
پورعلی افزود: در بخش آثار ناملموس، ثبت اثر میتواند به ترویج و معرفی غنای فرهنگی یک منطقه منجر شده و همدلی در حفاظت از اثر فرهنگی را فراهم سازد.
او با بیان اینکه شیوه مداحی استاد سلیم موذنزاده اردبیلی کم نظیر و بخشی از هویت فرهنگی و تاریخی این استان است، گفت: نقش معنوی و مذهبی استان اردبیل همچنان که از نامش سرزمین مقدس پیداست بیبدیل و غیر قابل انکار است.
دانلود

سرخط اخبار