رویترز: سخنان پمپئو در قاهره ضد و نقیض بود

برترینها شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۴
رویترز سخنان «مایک پمپئو» وزیر امورخارجه آمریکا در قاهره را پر از اشتباه و فاقد ویژگی های اساسی ارزیابی کرد و نوشت: این اظهارات ضد ونقیض نشان داد که سخن گفتن به نمایندگی از رئیس جمهوری که فاقد سیاست خارجی منسجم است، تا چه اندازه دشوار است.

خبرگزاری ایرنا: رویترز سخنان «مایک پمپئو» وزیر امورخارجه آمریکا در قاهره را پر از اشتباه و فاقد ویژگی های اساسی ارزیابی کرد و نوشت: این اظهارات ضد ونقیض نشان داد که سخن گفتن به نمایندگی از رئیس جمهوری که فاقد سیاست خارجی منسجم است، تا چه اندازه دشوار است.
این خبرگزاری افزود: پمپئو سخنانش در قاهره را با انتقاد شدید از «باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین آمریکا آغاز و به سخنرانی اوباما در سال2009 میلادی در قاهره اشاره کرد که هیچ یک صحت نداشت. این پدیده جدیدی نیست که دولت ترامپ بار دیگر تاریخ دولت اوباما را بازنویسی می کند. اما سوال مهم تر این است که چرا وزیر امور خارجه آمریکا به قلب جهان عرب سفر می کند تا سخنانی را مطرح کند که مصرف سیاسی درون حزبی دارد.
شاید بتوان چنین استدلال کرد که پمپئو چاره دیگری نداشت به جز این که با توجه به دشوار بودن توضیح درباره دیدگاه های ترامپ، در خارج از کشور به لفاظی بپردازد.
این گزارش افزود: تصمیم ترامپ برای قرار دادن همه تخم مرغ هایش در سبد روابط شخصی با یکی دو رهبر منطقه اشوب زده خاورمیانه کوتاه بینی سیاست او را نشان می دهد.
رویترز نوشت: ترامپ با سوگیری دراختلافات شیعه وسنی بین ریاض و تهران به تنش ها دامن می زند.
این رسانه انگلیسی خاطرنشان کرد: سخنرانی پمپئو ظاهرا سه مخاطب داشت که هیچ یک در دانشگاه قاهره حضور نداشتند: دفتر بیضی شکل(کاخ سفید، دربار سعودی و جایگاه سیاسی ترامپ اما در نهایت همچون سخنان او نیز براساس میزان اهمیت آن و نه صرف سخنرانی کردن مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.
سخنان پمپئو در قاهره با انتقادهای شدیدی مواجه شده است. تارنمای خبری لوبلاگ این سخنرانی را دارای اهداف تبلیغاتی دانست و ...

سرخط اخبار