اظهارنظر جدید نماینده ترامپ درباره سازوکار ویژه اروپا برای تعامل با ایران

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰
اظهارنظر جدید نماینده ترامپ درباره سازوکار ویژه اروپا برای تعامل با ایران
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران بانک ها و شرکت های اروپایی که قصد دارند با سازوکار ویژه اتحادیه اروپا با ایران تعامل کنند را تهدید کرد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از یورونیوز، بانک ها و شرکت های اروپایی که بر اساس سازوکار ویژه اتحادیه اروپا با ایران وارد معامله و داد و ستد می شوند از گزند مجازات های اقتصادی واشنگتن در امان نخواهند بود.
این هشداری است که نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه در واکنش به فشار قدرت های بزرگ اقتصادی اروپا به کشورهای کوچک تر برای میزبانی کانال مالی اتحادیه اروپا جهت اجرای این سازوکار ویژه مطرح کرده است.
برایان هوک در این خصوص گفته است: «جای تعجب ندارد که اتحادیه اروپا برای اجرای آن چه سازوکار ویژه یا "اس وی پی" نامیده می شود و رفع نگرانی شرکت ها جهت معامله با ایران تلاش کند. ما نیز می گوییم که میزبان کانال اجرایی این سازوکار با مجازات آمریکا مواجه خواهد شد.»
این هشدار در حالی مطرح می شود که هیچ یک از کشورهای اروپایی تاکنون حاضر به پذیرفتن خطر میزبانی کانال مالی اتحادیه اروپا برای تسهیل مراودات بانکی و تجاری با ایران نشده اند.
اتریش آخرین کشوری بود که پیشنهاد میزبانی این کانال مالی را رد کرد. بر اساس آخرین گزارش ها کشورهای ...

[ مشاهده متن کامل اظهارنظر جدید نماینده ترامپ درباره سازوکار ویژه اروپا برای تعامل با ایران خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم