نفتکش سانچی وارد مرز ژاپن شد/ همکاری چینی ها برای اطفای حریق ادامه دارد/ ارزیابی دمای پاشنه کشتی آغاز شد

دریافت خبر : جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
نفتکش سانچی وارد مرز ژاپن شد/ همکاری چینی ها برای اطفای حریق ادامه دارد/ ارزیابی دمای پاشنه کشتی آغاز شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هم اینک کشتی نفتکش سانچی وارد مرزهای ژاپن شد، گفت: همکاری های کشور چین برای اطفای حریق نفتکش ادامه دارد و در حال ارزیابی دمای پاشنه نفتکش هستند.
محمد راستاد، رئیس سازمان بنادر و دریانوردی و سخنگوی کمیته اضطرار نفتکش سانچی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با بیان اینکه در حال حاضر نفتکش سانچی در محدوده انحصاری و وارد مرز ژاپن شده است، گفت: همکاری های چینی ها برای اطفای حریق کشتی ادامه دارد.
وی افزود: جابجایی کشتی نفتکش و ورود آن به مرز ژاپن هیچ تاثیری در همکاری های دو کشور چین و ژاپن در اطفای حریق نداشته است. در زمانی که کشتی در مرز چین قرار داشت، ژاپنی ها هم در عملیات اطفای حریق حضور داشتند و الان هم که کشتی وارد مرز ژاپن شده، همکاری های چینی ها برای اطفای حریق ادامه دارد.
راستاد در پاسخ به این پرسش که عملیات اطفای حریق چه زمانی به اتمام می رسد، گفت: عملیات با تمام قوا ادامه دارد و مشخص نیست چه زمانی اطفای حریق به صورت کامل انجام خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حال حاضر تیم اطفای حریق در حال ارزیابی دمای پاشنه نفتکش هستن ...

[ مشاهده متن کامل نفتکش سانچی وارد مرز ژاپن شد/ همکاری چینی ها برای اطفای حریق ادامه دارد/ ارزیابی دمای پاشنه کشتی آغاز شد ایلنا ]