بازگشت آرام به زندگی

دریافت خبر : دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲
بازگشت آرام به زندگی
درست 365 روز از زمین لرزه وحشتناک کرمانشاه می گذرد؛ زلزله زدگان در این یکسال درد و رنج های کمرشکنی را تحمل کرد ه اند اما با همراهی دولت و ملت مقابل توفان مصیبت ها ایستاده و آرام آرام به زندگی عادی برگشته اند، هرچند بخشی از مشکلات آنان هنوز ادامه دارد.

آرامش شبانه استان کرمانشاه راس ساعت 21:48:16 روز یکشنبه 21 آبان 1396 برای بیش از 40 ثانیه به جهنم تبدیل شد؛ جهنمی که گرچه برای بیشتر کرمانشاهی ها زود تمام شد، اما ده ها هزار خانواده را به خاک سیاه نشاند.
فرو ریختن ستون های شهر، فرصت فکر کردن به بسیاری را نداد و در کمتر از یک دقیقه هزاران ستون و سقف فرود آمد و نفس 620 تَن را برای همیشه گرفت و 12 هزار و 386 تَن را نیز مجروح و زخمی کرد.
بسیاری از کسانی که از تکانه های 7.3 ریشتری و خشم ترسناک زمین جان سالم به در بردند، تا مدت ها یا در شوک بودند یا به عزای نزدیکانشان نشستند. مانند خانواده مرادبیگی از اهالی محله فولادی سرپل ذهاب که 11 عزیز خود را از دست داد.
10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه از این حادثه خسارت جدی دید، هرچند عمق فاجعه در سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، دالاهو، قصرشیرین و گیلانغرب بیش از بقیه بود.
وقوع زلزله برای کرمانشاه نه فقط تخریب 36 هزار خانه و خسارت به 67 هزار واحد مسکونی که بیش از 10 هزار میلیارد تومان ضرر بود.
** از اسکان اضطراری تا آغاز بازسازی
مرحله اسکان اضطراری در چادر و اسکان موقت در کانکس با وجود ...

[ مشاهده متن کامل بازگشت آرام به زندگی تبیان ]

آخرین اخبار اجتماعی