«اسماعیل اوزدن» از تروریست های تحت تعقیب پ ک ک در شمال عراق به هلاکت رسید

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۶
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد: «اسماعیل اوزدن» با اسم مستعار «مام زکی شنگالی» که در فهرست قرمز تروریست های تحت تعقیب ترکیه قرار داشت در عملیات ارتش و سازمان اطلاعات ملی این کشور در سنجار کشته شد. اوزدن 66 ساله و یکی از مسن ترین اعضای گروه تروریستی پ.ک.ک بود. او نخستین فرد کشته شده این لیست در خارج از ترکیه، به شمار می رود. این عملیات ضربه سنگینی به پ.ک.ک که نخستین حمله تروریستی خود را در 15 اوت 1984 انجام داد و هر ساله از آن برای تبلیغات سیاه خود استفاده می کند، به شمار می رود. اوزدن از سال 1992 تا 1996 میلادی در اروپا فعال بود. وی سال 1996 به اتهام "عضویت در پ.ک.ک" و "حمله به اماکن تجاری ترک ها" در آلمان بازداشت و دو سال بعد آزاد شد. او عضو شورای اجرایی KCK به زبان ترکی (Kürdistan Topluluklar Birliği) است و امسال مسئول خودخوانده این گروه تروریستی در سنجار شد. گفتنی است حزب کارگران کردستان(پ.ک.ک) بیش از 30 سال است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی ترکیه می جنگد. این تشکیلات از سوی دولت ترکیه، اتحادیه اروپا و دولت آمریکا به عنوان گروه تروریستی ...

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد: «اسماعیل اوزدن» با اسم مستعار «مام زکی شنگالی» که در فهرست قرمز تروریست های تحت تعقیب ترکیه قرار داشت در عملیات ارتش و سازمان اطلاعات ملی این کشور در سنجار کشته شد.
اوزدن 66 ساله و یکی از مسن ترین اعضای گروه تروریستی پ.ک.ک بود. او نخستین فرد کشته شده این لیست در خارج از ترکیه، به شمار می رود.
این عملیات ضربه سنگینی به پ.ک.ک که نخستین حمله تروریستی خود را در 15 اوت 1984 انجام داد و هر ساله از آن برای تبلیغات سیاه خود استفاده می کند، به شمار می رود.
اوزدن از سال 1992 تا 1996 میلادی در اروپا فعال بود. وی سال 1996 به اتهام "عضویت در پ.ک.ک" و "حمله به اماکن تجاری ترک ها" در آلمان بازداشت و دو سال بعد آزاد شد. او عضو شورای اجرایی KCK ـ به زبان کردی (Koma Civakên Kurdistan) به زبان ترکی (Kürdistan Topluluklar Birliği) ـ است و امسال مسئول خودخوانده این گروه تروریستی در سنجار شد.
گفتنی است حزب کارگران کردستان(پ.ک.ک) بیش از 30 سال است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی ترکیه می جنگد. این تشکیلات از سوی دولت ترکیه، اتحادیه ...

[ مشاهده متن کامل «اسماعیل اوزدن» از تروریست های تحت تعقیب پ ک ک در شمال عراق به هلاکت رسید ابنا ]

آخرین اخبار عمومی