امکان حذف کنکور تا ۳ سال دیگر

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۵
امکان حذف کنکور تا ۳ سال دیگر
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: اول باید آموزش و پرورش همت جدی کند و آزمون های استاندارد را در سه سال دبیرستان پیاده کند که در این صورت حداکثر سه سال دیگر کنکور را حذف می کنیم.

به گزارش مشرق ، محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی پرسشگر با موضوع چالش های دانشگاه گرایی و آموزش عالی، با بیان اینکه وقتی صحبت از آموزش می کنیم به یک جریان پیوسته اشاره داریم، اظهار کرد: به عبارتی دبستان، دبیرستان و دانشگاه را نمی توان از یکدیگر جدا کرد.
وی افزود: چالش ها را حتما باید بررسی کرد، اما خوب است که در ابتدا و در آستانه چهل سالگی انقلاب، گریزی به دستاوردهای انقلاب بزنیم؛ طبق آماری که تولیدات علم کشورمان در سال های ۱۹۰۰ تا ۱۹۷۸ یعنی سال پیروزی انقلاب را نشان می دهد، اولین مقاله چاپ شده در مجلات دنیا در سال ۱۹۳۱ را داشتیم و فقط یک مقاله چاپ کردیم؛ در سال انقلاب توانستیم به عدد ۴۹۸ برسیم اما در شرایط فعلی در منطقه رتبه اول را داریم.
زاهدی با بیان اینکه در اوایل انقلاب در رده های پایین رده بندی جهانی قرار داشتیم ولی اکنون به رتبه ۱۶،۱۷ جهان رسیده ایم، گفت: در خود آموزش عالی بیش از ۲۵ برابر به تعداد دانشجویان نسبت به اول انقلاب افزوده شده و دانشجویان رشته دکتری بیش از ۲۰ برابر و تعداد اساتید چند برابر شده است و د ...

[ مشاهده متن کامل امکان حذف کنکور تا ۳ سال دیگر مشرق نیوز ]