هیچ گزینش خاصی برای فارغ التحصیلان خارج از کشور وجود ندارد

خبرگزاری مجلس یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از مسئولان کشور فارغ التحصیلان سایر کشورها هستند، گفت: هیچ منع یا گزینش خاصی برای مسئولیت گرفتن فارغ التحصیلان خارج از کشور وجود ندارد.

سیدجواد ساداتی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به پنجاه و سومین نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا که در این پیام تأکید شده است که "دانشجویان امروز ما -در هر نقطه ی جهان- این فرصت را خواهند داشت که به این مجموعه های مؤمن و خدوم بپیوندند و کشور را از بیگانگان کاملاً بی نیاز کنند"، گفت: طی چند سال اخیر حرکت های بسیار مثبتی در جهت بازگشت جوانان تحصیل کرده و نخبگان ایرانی خارج از کشور انجام شده که عمده این اقدامات از سوی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور سیاستگذاری و اقدام شده است.
نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از نیروهای تحصیل کرده خارج از کشور در پارک های علم و فناوری مشغول هستند، یادآور شد: افزون بر این تعداد بسیاری از شرکت های دانش بنیان نیز با سرپرستی و مدیریت همین افراد تحصیل کرده در خارج از کشور اداره می شود.
وی افزود: با توجه به اینکه بیکاری فارغ التحصیلان یکی از معضلات اساسی امروز کشور است، توسعه فعالیت های شرکت های دانش بنیان برای ما اهمیت بسیاری زیادی دارد که برای ایجاد اشتغال نیاز است به حوزه فناوری های نو ورود شود که همین شرکت های دانش بنیان نیز در این عرصه گام بر می دارند.
بسیاری از مسئولان کشور فارغ التحصیلان سایر کشورها هستند
ساداتی نژاد تأکید کرد: در عین حال خیلی از افرادی که در داخل کشور مسئولیت دارند، فارغ التحصیلان خارج از کشور محسوب می شوند و هیچ منعی در این زمینه وجود ندارد.
وی ادامه داد: البته برای منصوب شدن هر فردی مسائل مربوط به تأیید صلاحیت همواره مطرح است و گزینش ...

سرخط اخبار