دولت آمریکا فرصت خود برای دیدار با روحانی را از بین برد

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲
دولت آمریکا فرصت خود برای دیدار با روحانی را از بین برد
نماینده ایران در سازمان ملل به نشریه آمریکایی المانیتور گفته که ترامپ در نیویورک شانس دیدار با حسن روحانی را داشته ولی با سخنان آتشین ضدایرانی در سازمان ملل، این شانس را بر باد داده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نشریه آمریکایی المانیتور در مصاحبه با مقامات ایرانی، فرانسوی و آمریکایی دخیل در ایجاد زمینه دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا، جزئیات بیشتری از ماجراهای حول و حوش این واقعه گزارش کرده است.
اواخر اردیبهشت ماه سال گذشته بود که «حسن روحانی» رئیس جمهور اسلامی ایران برای شرکت در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد راهی نیویورک شد؛ حدوداً یک ماه پس از بازگشت روحانی به ایران، رسانه های آمریکایی خبرهایی از تلاش ها برای برگزاری یک نشست دوجانبه بین روحانی و «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی اش مطرح کردند.
سخنگوی وزارت خارجه ایران این خبرها را تأیید کرده و گفته بود: «چنین تمایلی توسط طرف آمریکایی مطرح شد که مورد موافقت جناب آقای دکتر روحانی، رییس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران قرار نگرفت.»
حالا المانیتور به سراغ مقام های دخیل در این ماجرا رفته و روایت کامل تری از ماجرا ارائه کرده است. برنامه از این قرار بوده که چند ساعت پس از سخنرانی ۲۸ شهریور ترامپ در مجمع عمومی، وی در یکی از هتل های نیویورک با همتای ایرانی اش دیدار کند.
ترامپ در آن سخنرانی ...

[ مشاهده متن کامل دولت آمریکا فرصت خود برای دیدار با روحانی را از بین برد فارس نیوز ]