روزگاری که روحانی، برنامه را مهمتر از دلار می دانست/ وعده هایی که فقط حرف بود

مشرق نیوز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸
روحانی در سال 91 گفته بود: اداره مملکت با سخنرانی ممکن نمی شود اداره کشور نصیحت نمی خواهد، باید کار کرد همه باید به سمت تولید حرکت کنیم.

سرویس سیاست مشرق - مهرماه ۱۳۹۱ که قیمت دلار در بازار آزاد به ۳,۱۰۰ تومان رسیده و قیمت پراید ۱۰ میلیون تومان بود، حسن روحانی رئیس مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که قصد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ را داشت، در همایش تخصصی بین المللی برند برتر سخنرانی کرد و به انتقاد از وضعیت اقتصاد کشور و عملکرد دولت دهم در کنترل بازار پرداخت.
وعده های روحانی و دولت را از اینجا پیگیری کنید
بخش مهم سخنان حسن روحانی در این همایش مربوط به قسمتی می شد که او در جمع خبرنگاران حضور یافت و به سوالات آنها که بیشتر رنگ و بوی انتخاباتی داشت، پاسخ داد.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با اشاره به افزایش قیمت دلار گفت: مردم دلار نمی خواهند صداقت و برنامه می خواهند. ما نیاز به نوکر نداریم نیاز به مدیر داریم. ما نیاز به نوکر مدیر داریم، نه نوکر خالی، تنها نوکر بودن کافی نیست.
وی با بیان اینکه تولید با شعار و تیتر درست نمی شود، افزود: ما باید شرایط لازم را برای تولیدکنندگان فراهم کنیم ضمن آنکه باید امنیت نیز در تولید مورد توجه قرار گیرد. منظور از امنیت آن است که آرامش برای تولیدگران فراهم شود همچنین باید به این نکته اشاره کرد که برای فراهم شدن آرامش در جامعه باید به قانون و قانونگرایی تمکین کرد. اگر به قانون تمکین کنیم آرامش در جامعه نیز به وجود می آید.
روحانی با طرح این پرسش افزود: تولیدکنندگان با چه امنیتی می توانند در داخل سرمایه گذاری کنند مقررات امروز در تعرفه مشخص نیست روزی تعرفه را ۱۵۰ درصد اعلام می کنند و فردای همان روز تغییر می کند. این تغییر تعرفه را در حوزه شکر به خوبی دیدیم. تعرفه آن ۱۵۰ درصد اعلام شده بود ...

سرخط اخبار