شاعران طراز اول انقلاب در برنامه مشاعره

نسیم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۸
تهیه کننده «مشاعره بزرگ ایران» با تاکید بر ساختار مسابقه ای این برنامه، از گفت وگو با شاعران طراز اول انقلاب خبر داد و اعلام کرد که قرار است بخش غایبان را نیز راه اندازی کنند.

امیرحسین آذر در گفت وگو با ایسنا بیان کرد: مشاعره یک بازی ایرانی است که ضمن سرگرمی دارای محتوای خیلی خوب و سرشار از اخلاق، دین و حکمت است. شاعران ما دانشمند و حکیم بوده اند و رسانه ملی بخصوص سیما در سال های اخیر توجه ویژه ای به مشاعره داشته اند. ما مشاعره های مختلفی در این سال ها تولید و پخش کردیم. اما این بار در «مشاعره بزرگ ایران» از همه شهرها شرکت کننده حضور دارد و واقعا دارای وسعت ملی است. در مدت دو هفته بیش از هزار نفر در این مشاعره ثبت نام کردند؛ این در حالی است که فقط در شبکه آموزش اطلاع رسانی شده بود. البته از بین تعدادی که ثبت نام کردند، آزمون تلفنی برگزار کردیم که خوانش شعر و حضور ذهن شرکت کننده ها معیار قرار گرفت و تعدادی انتخاب شدند. بیشتر شرکت کننده ها از شهرهای فارس، تهران، بوشهر و البرز هستند.
او با اشاره به ساختار «مشاعره بزرگ ایران» ادامه داد: ما در این سری از مشاعره بیشتر به سمت مسابقه رفتیم و برنامه های قبلی ما پوسته مسابقه داشت اما هیجان انگیز نبود. این مشاعره با اجرای اسماعیل آذر روی آنتن می رود و ضبط این برنامه در مصلی تهران خواهد بود که با ما بسیار همکاری کردند. طبیعتا ضبط یک برنامه در یک مرکز فرهنگی و مقدس تاثیرگذار بر جو روانی برنامه است.
این تهیه کننده با اشاره به محتوای «مشاعره بزرگ ایران» اظهار کرد: در این برنامه با شاعران طراز اول انقلاب در نسل میانی و جوان صحبت کردیم. آن ها نمونه شعری برای ما خواندند و توضیح دادند که این دهه چه تاثیری بر شعر داشته و در میان برنامه به عنوان نمونه بارز عملکرد انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ به ویژه زبان و ادبیات فارسی و شعر پخش می شود. در ویژه برنامه دهه فجر برنامه ...

سرخط اخبار