رکوردهای رونالدو که مسی هنوز آن ها را فتح نکرد

مشرق نیوز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰:۱۲
رکوردهایی در اختیار رونالدو است که حتی بازیکنی نظیر مسی نیز نتوانسته آن ها را بشکند.

به گزارش مشرق ، لیونل مسی و کریس رونالدو بزرگترین فوتبالیست های عصر ما هستند و هرگز از شکستن رکورد و ثبت حد نصاب های جدید خسته نمی شوند.
این دو گلزن شگفت انگیز رکوردهای زیادی در دنیای فوتبال در اختیار خود می بینند و هر هفته و هر فصل در حال شکستن و ثبت رکوردهای جدیدتری هستند. این دو بازیکن با سطح بالای خود، برای بهتر شدن به یکدیگر انگیزه داده اند و به دستاوردهایی رسیده اند که برای دیگر بازیکنان دنیای غیرممکن به نظر می رسد.
به بهانه هت تریک و نمایش جادویی لیونل مسی در جریان پیروزی ۴-۱ بارسلونا مقابل رئال بتیس و به راه افتادن بخث هایی جدید در مقایسه او و رونالدو، اکنون به ۴ رکوردی اشاره می کنیم که در اختیار کریس رونالدو است و لیونل مسی هنوز نتوانسته به آنها چنگ بزند. البته رکورد چهارم، در اختیار ستاره ای ایرانی است و در این زمینه، رونالدو صرفاً نسبت به مسی برتری دارد:
۱- حداقل ۵۰ گل زده در ۶ فصل متوالی
از زمان حضور در رئال مادرید در سال ۲۰۰۹، رونالدو در هر فصل (به جز فصل اول) توانست حداقل ۴۰ گل در تمامی رقابت ها برای کهکشانی ها به ثمر برساند. این فوق ستاره سابق رئال مادرید از فصل ۱۱-۲۰۱۰ تا فصل ۱۶-۲۰۱۵، برای ۶ فصل متوالی حداقل ۵۰ گل در تمامی رقابت ها برای رئال به ثمر رساند. (به ترتیب ۵۳، ۶۰، ۵۵، ۵۱، ۶۱ و ۵۱) رونالدو سریع تر از هر بازیکن دیگری به ۱۵۰ و ۲۰۰ گل لالیگایی رسید.
در مقابل، مسی در ۵ فصل توانسته تعداد گل های خود را به ۵۰ برساند و ۳ فصل از این تعداد به صورت متوالی بوده است. (۱۱-۲۰۱۰ تا ۱۳-۲۰۱۲ به شکل متوالی به ترتیب ۵۳، ۷۳ و ۶۰ گل؛ فصل های ۱۵-۲۰۱۴ با ۵۸ و ۱۷-۲۰۱۶ با ۵۴ گل)
۲- آقای گل ادوار لیگ ...