توافق پوتین و آبه در حاشیه اجلاس «آسه آن»

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۵
ساعت24-کاخ کرملین از توافق رئیس جمهور روسیه و نخست وزیر ژاپن برای تسریع روند مذاکرات در خصوص پیمان صلح و پایان دادن به مناقشات چند دهه ای میان دو کشور خبر داد.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن در سنگاپور با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند.
بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، پسکوف در ادامه تأکید کرد که رئیس جمهور روسیه و نخست وزیر ژاپن توافق کردند تا سرعت مذاکرات برای پایان دادن به منازعات چند دهه ای منطقه ای میان دو کشور را پایان دهند.
بر اساس اعلام کرملین، رئیس جمهور روسیه همچنین متعهد شد تا دیداری نیز در حاشیه اجلاس گروه 20 در آرژانتین با نخست وزیر ژاپن داشته باشد. سیزدهمین اجلاس سران 20 اقتصاد برتر دنیا موسوم به گروه 20 قرار است امسال 31 نوامبر و اول دسامبر (دهم و یازدهم دیماه) در بوینس آیرس آرژانتین برگزار می شود.
نخست وزیر ژاپن نیز در ادامه برای انجام گفت وگوها با رئیس جمهور روسیه در خصوص پیمان صلح ابراز تمایل کرد و گفت: «من آمادگی دارم تا وقت قابل ملاحظه ای را برای موضوع پیمان صلح اختصاص دهم».
پیش از این در دیدار قبلی میان سران دو کشور که در حاشیه اجلاس اقتصادی شرق روسیه در ولادی ووستوک در ماه سپتامبر برگزار شد، پوتین به آبه پیشنهاد داده بود تا ...

[ مشاهده متن کامل توافق پوتین و آبه در حاشیه اجلاس «آسه آن» ساعت 24 ]