ثروت های بادآورده خاندان تازه به دو ران رسیده آل سعود/بن سلمان: نیاز به عذرخواهی از مردم نمی بینم

دریافت خبر : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰:۲۴
اکثر ثروت خاندان آل سعود در اختیار ۲ هزار شاهزاده است که ۱.۴ هزار میلیارد دلار برآورد می شود، بن سلمان می گوید من مثل گاندی و نلسون ماندلا فقیر نیستم خریدهایم کاملاً شخصی بوده و دلیلی برای عذرخواهی از مردم هم نمی بینم.

به گزارش اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از سی ان بی سی ، مؤسسه برند فاینانس اعلام کرد: مجموع ثروت خاندان سلطنتی در انگلیس ۸۸ میلیارد دلار است اما علی رغم این ثروت هنگفت، انگلیسی ها تا رسیدن به سعودی فاصله زیادی دارند.
می توان ادعا کرد که خاندان سعودی ثروتمندترین خاندان سلطنتی در جهان است. این خاندان ۱۵ هزار عضو دارد که اکثر ثروت آنها در اختیار ۲ هزار عضو این خانواده است و کل ثروت این افراد۱.۴ تریلیون دلار برآورد می شود که ۱۶ برابر مجموع ثروت خاندان سلطنتی انگلیس است.
البته اعضای خاندان آل سعود نسبت به دارایی های خود بسیار محافظه کار هستند. اما روش زندگی آنها که شامل زندگی بسیار پر زرق و برق، هزینه کردهای زیاد، هواپیماهای شخصی، قایق های لوکس، هلی کوپترهای آخرین مدل، نگهداری یوزپلنگ و خانه های مجلل پوشیده از طلا است نشان از ثروت هنگفت آنها دارد.
اصلی ترین منبع ثروت خاندان سعود ذخایر نفت عربستان است که حدود ۷۵ سال پیش و در زمان ملک عبدالعزیز برداشت از آن آغاز شد.
شرکت آرامکوی عربستان که متعلق به دولت عربستان است بنابه ادعای سعودی ۲ هزار میلیارد دلار ارزش دارد.
ثروتمندترین عض ...

[ مشاهده متن کامل ثروت های بادآورده خاندان تازه به دو ران رسیده آل سعود/بن سلمان: نیاز به عذرخواهی از مردم نمی بینم فارس نیوز ]