معرفی تیم های برتر جهان فوتبال/ منچسترسیتی؛ پول خوشبختی می آورد!

ایسنا شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۴:۹
منچسترسیتی به لطف سرمایه گذاری کلان شیوخ عرب توانسته است خودش را به عنوان قدرت اول جزیره و اروپا مطرح کند.

به گزارش ایسنا، منچسترسیتی تیمی که به لطف پول و سرمایه توانسته است بر بام فوتبال جزیره تکیه بزند برای خیلی از هواداران فوتبال تیم منفوری است چون به راحتی بهترین بازیکنان جهان را را رقم های سنگین به خدمت می گیرد و یک ارکستر زیبای فوتبالی را به وجود آورده که حالا دیدن این فوتبال زیبا حتی همان هواداران منتقد را هم به وجد می آورد. آنها در این فصل هم در کنار لیورپول مدعی جدی قهرمانی است.
منتقدان می گویند این تیم هویت ندارد و هوادارانی دارد که تنها به دنبال افتخار هستند؛ هوادارانی که حتی در بازی های مهم هم نمی توانند تمام صندلی های ورزشگاه را پر کنند. به هر حال سیتی با پشتوانه مالی که دارد، بهترین بازیکنان جهان را به خدمت گرفته و اکنون یکی از زیباترین فوتبال ها را به نمایش می گذارد.
سیتی علاوه بر سرمایه مالی، شیوه های نوین مدیریتی را نیز با جذب بهترین مدیران ورزشی در بخش های مختلف دنبال کرده است. اکنون آکادمی منچسترسیتی یکی از بهترین آکادمی های موجود در جهان است و بازیکنان بزرگی در آن پرورش یافته اند. بازیکنان بزرگی همچون استفان آیرلند ، شون رایت فیلیپس، دنیل استوریج ، سر مت بازبی ، میکا ریچاردز ، دنیس سوارس و کاسپر اشمایکل در این آکادمی پرورش یافتند. یک ورزشگاه به ظرفیت ۷۰۰۰ نفر، ۱۷ زمین چمن با کیفیت، مراکز رسانه ای جدید و پیشرفته و آموزش حرفه ای به مربیان ۲۰۰ مدرسه فوتبال، گوشه ای از این امکانات است.
بهترین گلزن منچسترسیتی سرخیو آگوئرو مهاجمی است که در سال ۲۰۱۱ از اتلتیکومادرید خریداری شد. این بازیکن ریزنقش توانسته تاکنون ۲۲۷ گل به ثمر برساند. برترین گلزن تیم در لیگ برتر و در مجموع، این بازیکن است و ...