واریز یارانه متولدین ۹۷ همچنان در ابهام

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳
واریز یارانه متولدین ۹۷ همچنان در ابهام
واریز یارانه نقدی هر ماه با چالش های فراوانی همراه است و موضوع جدید در این حوزه قطع یارانه متولدین سال ۹۷ است که گویا دولت قرار است اقدام به حذف یارانه اعضای جدید خانوارها کند.

به گزارش مشرق، طرح پرداخت یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار از سال ۸۹ کلید خورد و تا مهر ماه سال جاری نود و دو مرحله واریز شده است که در حال حاضر حدود ۹۴ درصد از جمعیت کل کشور مشمول دریافت یارانه می شوند.
در این میان هر ماه به تعداد نفرات خانوارها اضافه می شود و سرپرستان خانوار در تلاش هستند تا این افراد را به لیست دریافت یارانه اضافه کنند، اما خبرهایی مبنی بر حذف یارانه اعضای جدید خانواده ها موجب نگرانی آن ها شده است.
این در حالی است که مسئولین سازمان هدفمندی یارانه ها تنها اقدام برای واریز یارانه اعضای جدید خانواده ها را دریافت شناسنامه اعلام می کنند، اما واریز یارانه این افراد تا وارد سامانه شود زمان بر خواهد بود و بعضا تا ۳ ماه زمان بر خواهد بود و طبیعی است که این وقفه ۳ ماه در واریز یارانه در مراحل بعدی واریز نخواهد شد.
نکته قابل توجه اینجاست که در تیر، مرداد و شهریور حدود ۳۴۰ هزار نوزاد متولد شده اند که واریز یارانه تمامی این افراد از سوی سازمان هدفمندی یارانه ها در حال بررسی است و دولت اعلام کرده یارانه متولدین سال جاری قطع نشده و پروسه زمانی برای اضافه کردن ...

[ مشاهده متن کامل واریز یارانه متولدین ۹۷ همچنان در ابهام مشرق نیوز ]