دولت رفتار مسئولانه با محیط زیست را از خود شروع کند

دریافت خبر : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۷
دولت رفتار مسئولانه با محیط زیست را از خود شروع کند
معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به بخشنامه جدید این سازمان در زمینه ممنوعیت استفاده از بطری های پلاستیکی در «محیط زیست» اظهار کرد: این تصمیم علاوه بر بعد محیط زیستی جنبه عدالت محورانه دارد و دولت باید در انجام رفتارهای محیط زیستی پیشقدم باشد.

کاوه مدنی در گفت وگو با ایسنا، توضیحاتی در مورد پیشنهاد اخیرش به سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر ممنوعیت استفاده از بطری های پلاستیکی آب ارائه داد و گفت: خوشبختانه این پیشنهاد از سوی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست پذیرفته و به کلیه ادارات محیط زیست استان ها و شهرستان ها، به علاوه دانشکده و پژوهشکده محیط زیست بخشنامه شد.
وی با بیان اینکه ممنوعیت استفاده از بطری های پلاستیکی دستور رئیس سازمان محیط زیست است و به طور قطع باید اجرایی شود، تاکید کرد: پایبندی به قوانین و دستورالعمل های سازمان برای کارکنان و زیرمجموعه آن امری ضروری است و تخطی از آن جرم تلقی می شود و طبیعتا هر گونه تخلف از این دستور پیگرد خواهد داشت.
معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: ممنوعیت استفاده از بطری های آب یک پیشنهاد نیست بلکه قانونی است که به کلیه بخش های محیط زیست ابلاغ شده است البته در مناطقی که کارکنان ادارات و محیط بانان از دسترسی به آب شرب سالم محروم هستند، ممانعتی برای استفاده از بطری های آب پلاستیکی وجود ندارد.
مدنی در پاسخ به این پرسش که ایده ممنوعیت استفاده از بطری های پلاستیکی ...

[ مشاهده متن کامل دولت رفتار مسئولانه با محیط زیست را از خود شروع کند ایسنا ]