نوجوانان کتاب های فانتزی و ترسناک دوست دارند

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۲
نوجوانان کتاب های فانتزی و ترسناک دوست دارند
در نشست بررسی جلوه های انقلاب و دفاع مقدس در ادبیات کودک مطرح شد: ادبیات انقلاب ادبیاتی است که در خدمت اهداف انقلاب و یا مروج مفاهیم آن باشد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر مشرق، نشست بررسی جلوه های انقلاب و دفاع مقدس در ادبیات کودک و نوجوان ظهر امروز با حضور محمد حنیف، محسن هجری و رفیع افتخار در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد. 
* تعریفی از ادبیات انقلاب اسلامی
محمد حنیف در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه ما برای حضور یک مدیر فرهنگی از محسن چینی فروشان دعوت کرده بودیم تا در این نشست حضور داشته باشد ولی ایشان غایب است، گفت: باید در ابتدای این نشست تعریفی از داستان انقلاب داشته باشیم. 
وی در ادامه به رفیع افتخار پیرامون تعریف او از داستان انقلاب اشاره کرد و با این پرسش که آیا به این تقسیم بندی قائل هستید، از وی خواست درباره این تعریف نظر خود را ارائه دهد. 
افتخار درادامه اظهار داشت: به نظر می رسد باید تعریف دقیق تری از داستان انقلاب ارائه دهیم که می تواند یک تعریف عام و درونی و یا یک تعریف بیرونی باشد ولی واضح است که منظور ما انقلاب به معنای عام نیست، یعنی انقلاب اسلامی، همان مبارزات، چالش ها و درگیری هایی که از زمانی آغاز شد و به انقلاب 22 بهمن منتهی شدد. 
* قید «ادبیات انقلاب اسلامی» باید عنوان شود
به گفته وی، زمانی ...

[ مشاهده متن کامل نوجوانان کتاب های فانتزی و ترسناک دوست دارند مشرق نیوز ]