چرخش چرخ گردشگری کردستان بر محور زیر ساخت

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷
سنندج - ایرنا - گسترش قطب های گردشگری با محوریت مراکز هویت ساز، موضوعی که در سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بر آن تاکید شده، مساله ای راهبردی برای توسعه این صنعت در کشورمان محسوب می شود اما تحقق این مهم نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم و توجه به دیدگاه کارشناسان است.

به گزارش ایرنا، امروزه گردشگری در جهان به عنوان یکی از بخش های مهم اقتصادی شناخته شده و این صنعت در ایران نیز از ظرفیت های بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است اما آنگونه که انتظار می رود جایگاه واقعی خود را در کشورمان بدست نیاورده است.
اگر چه دولت های مختلف برنامه هایی از جمله طرح جامع گردشگری را برای توسعه این بخش در دستور کار قرار دادند اما با این وجود به اعتقاد کارشناسان تاکنون کار شاخص و قابل قبولی در این حوزه به ویژه در استان کردستان انجام نگرفته است.
در سال های اخیر سندی تحت عنوان الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت با کمک فرهیختگان، دانشمندان و نخبگان دانشگاهی در 56 بند تهیه و تدوین شد تا به عنوان سندی بالادستی و چشم انداز 50 ساله در راس سیاست گذاری های توسعه ایی کشور قرار گیرد.
مهرماه امسال بود که طی فراخوانی از سوی رهبر معظم انقلاب از تمام دستگاه ها، مراکز علمی، نخبگان، صاحب نظران و استادان دانشگاه خواسته شد به بررسی عمیق تر این سند پرداخته و نظرات و پیشنهادهای خود را برای ارتقای آن ارائه دهند.
بررسی بند 34 این سند (گسترش قطب های گردشگری، طبیعی، فرهنگی، مذهبی و سلامت با ...

[ مشاهده متن کامل چرخش چرخ گردشگری کردستان بر محور زیر ساخت ایرنا ]