امیر حیدری: کلاه سبز ها را وسعت بخشیدم

جهان نیوز سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۰
فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه امروز تیپ های پیاده نیروی زمینی ارتش به تیپ های متحرک هجومی تبدیل شده اند، عنوان کرد: اکنون ما در نیروی زمینی انواع تیپ ها با ساختار متحرک هجومی که از تحرک و قدرت تهاجم صددرصدی برخوردار هستند بهره مندیم.

به گزارش جهان نیوز ، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» با بیان اینکه ما بر اساس اوامر فرمانده معظم کل قوا در خصوص ارتقاء تحرک و کارآمد کردن یگان ها، یک مبنای علمی را پیش بردیم تا تحولاتی عمیق را در ساختار کلی نیروی زمینی به وجود بیاوریم، گفت:
این تحولات عمیق بر مبنای جمع آوری اطلاعات، آینده پژوهی و رصد تهدیدات هستند.
وی با بیان اینکه امروز تیپ های پیاده نیروی زمینی ارتش به تیپ های متحرک هجومی تبدیل شده اند، عنوان کرد: اکنون ما در نیروی زمینی انواع تیپ ها با ساختار متحرک هجومی که از تحرک و قدرت تهاجم صددرصدی برخوردار هستند بهره مندیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه با اشاره به تیپ های واکنش سریع نیروی مخصوص نزاجا گفت: سابقا در نیروی زمینی تنها یک نیروی واکنش سریع با عنوان تیپ ۶۵ که به کلاه سبز ها نیز معروف هستند، وجود داشت، اما امروز ما در گستره وسیعی این تیپ ها را وسعت بخشیدیم تا پاسخگوی نیاز های عملیاتی روز ما باشند.
امیر حیدری با بیان اینکه خدمت در تیپ های واکنش سریع نیروی مخصوص با خدمت در سایر تیپ ها متفاوت است، گفت: ما در این تیپ ها آدم های ذوالفنونی را پرورش می دهیم.
وی در همین رابطه تاکید کرد: نیرو های حاضر در تیپ های واکنش سریع نیروی مخصوص، باید انواع زبان های بیگانه مخصوصا زبان های کشور های اطراف ما را آموزش ببینند؛ همچنین باید انواع دوره های سخت و طاقت فرسا را طی کنند. باید بتوانند در تمام شرایط جوی بجنگند. مصداق عینی این موضوع، حادثه سقوط هواپیمای تهران یاسوج بود که همکاران من در دمای ۲۸ درجه زیر صفر ارتفاعات دنا، توانستند ۱۲ شب را به صبح برسانند و ماموریت خود را انجام دهند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: ...