ولیعهد سعودی دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۵:۴۱
ولیعهد سعودی دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است
روزنامه واشنگتن پست به نقل از "سیا CIA" نوشت محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی دستور قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی را صادر کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صداوسیما ، ­شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست اعلام کرد: سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سی آی ای) به این نتیجه رسیده که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی پس از دریافت گزارشهایی از منابع اطلاعاتی دستور قتل جمال خاشقجی را صادر کرده است.
از دیگر نتایجی که سازمان سی آی ای به آن دست یافته گفتگوی تلفنی خالد بن سلمان سفیر عربستان در واشنگتن با خاشقجی بوده است. خالد بن سلمان در این گفتگوی تلفنی به خاشقجی برای رفتن به کنسولگری عربستان در استانبول اطمینان می دهد که به او آسیبی نمی رسد. گفتگوی تلفنی خالد بن سلمان با خاشقجی و درخواست از او برای رفتن به کنسولگری سعودی در استانبول به درخواست محمد بن سلمان ولیعهد سعودی صورت گرفته است، اما هنوز واضح نیست آیا خالد بن سلمان می دانسته قرار است خاشقجی در کنسولگری کشته شود یا خیر.
به گزارش این شبکه، پس از انتشار این اخبار در رونامه واشنگتن پست، خالد بن سلمان سفیر عربستان در واشنگتن در پیامی توئیتری ادعای این روزنامه را رد کرد و خواستار انتشار هرگونه اطلاعات در این زمینه شد. خالد بن سلمان همچنین ...

[ مشاهده متن کامل ولیعهد سعودی دستور قتل خاشقجی را صادر کرده است واحد مرکزی خبر ]