تامین امنیت خلیج فارس نیازی به نیروی خارجی ندارد

واحد مرکزی خبر چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴
رئیس جمهور:تمام شعار هایی که در خصوص ائتلاف جدید در منطقه خلیج فارس و دریای عمان داده می شود، ظاهری و غیرعملی است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آقای روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با بیان اینکه تمام شعار هایی که در خصوص ائتلاف جدید در منطقه خلیج فارس و دریای عمان داده می شود، ظاهری و غیرعملی است، گفت: بی تردید هر مقدار از این شعار ها هم عملی شود، کمکی به امنیت منطقه نخواهد کرد.
رئیس جمهور خطاب به کشور های ساحلی خلیج فارس، گفت: جمهوری اسلامی ایران در کنار کشور های ساحلی این خلیج تاریخی آماده است امنیت منطقه را حفظ کند، همانطور که در طول تاریخ این کار را انجام داده است.
­آقای روحانی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره آماده برقراری روابط برادرانه و دوستانه با همه کشور های اسلامی بویژه همسایگان است، گفت: هدف اقدامات قدرت های بزرگ بویژه آمریکا در این منطقه، چیزی جز ایجاد تفرقه و خالی کردن خزانه کشور های اسلامی و منطقه نیست و کشور های ساحلی خلیج فارس در کنار هم می توانند امنیت و ثبات منطقه را حفظ کنند.
وی با تأکید بر اینکه برای امنیت و ثبات در خلیج فارس نیازی به نیرو های خارجی وجود ندارد، اظهارداشت: کشور های منطقه با وحدت، انسجام و گفتگو می توانند امنیت خود را حفظ کنند و بدون تردید ادعا ها و اقدامات آمریکا هیچ سودی برای آن ها ندارد. کشور های منطقه در طول تاریخ همسایه و برادر بوده و خواهند بود و تفرقه و جدایی به نفع دشمنان است.
رئیس جمهور طرح ادعا هایی را که رژیم صهیونیستی می خواهد در امنیت منطقه حضور داشته باشد سخنان پوچ توصیف کرد و گفت: پاسخ به این ادعا ها روشن است، اسرائیلی ها اگر می توانند همانجایی که هستند امنیت خود را حفظ کنند! گر چه آن ها هر جا که حضور داشتند، ناامنی، کشتار ...

سرخط اخبار