تداوم فعالیت اروپایی ها در صنعت پتروشیمی ایران

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰
تداوم فعالیت اروپایی ها در صنعت پتروشیمی ایران
مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: تاکنون هیچ شرکتی به طور رسمی ارتباطش را با ما قطع نکرده است، به طوری که تعدادی از شرکت های اروپایی به ما اعلام کرده اند درپی کسب مجوز از اتحادیه اروپا و کشورهای خود مطابق برجام برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران هستند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، حسین علیمراد با اشاره به این که به زودی توافق نهایی برای حضور یک کنسرسیوم بزرگ آسیایی در صنعت پتروشیمی ایران امضا خواهد شد، افزود: این کنسرسیوم معتبر آسیایی اعلام کرده که تحریم های آمریکا تاثیری در روند فعالیت های آنها نخواهد داشت و در حال مذاکره نهایی برای نحوه حضور در کشور و نیز یافتن شریکان ایرانی هستند که همسو با این روند، چند هلدینگ معتبر نیز به آنها معرفی شده است.
وی تصریح کرد: این کنسرسیوم هم اکنون چند طرح بزرگ نفتی و پتروشیمی را در قاره آسیا راه اندازی کرده و ما نیز این کنسرسیوم را پایش و پس از آن اطمینان حاصل کردیم.
علیمراد با بیان این که شرکت اصلی آنها به ثبت رسیده است، گفت: آخرین هماهنگی ها با وزارت امور اقتصادی و دارایی و نیز بانک عامل ازسوی این کنسرسیوم در ایران انجام شده و پیش بینی می کنیم با توجه به هماهنگی های انجام شده با همه ارکان دولت، فرآیند حضور و سرمایه گذاری با همکاری همه متولیان بدون هیچ مشکلی نهایی شود.
مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی عنوان کرد: حضور و سرمایه گذاری این شرکت و همکاری با ...

[ مشاهده متن کامل تداوم فعالیت اروپایی ها در صنعت پتروشیمی ایران واحد مرکزی خبر ]