شیعیان در زمان امام عسگری(ع) با دوره غیبت آشنا شدند

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۸
لنجان-رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان گفت: آماده کردن جامعه اسلامی برای دوران غیبت امام زمان (عج) یکی از اقدامات امام حسن عسکری (ع) به شمار می آید و مسلمانان در این دروان به خوبی شیوه ارتباط غیر مستقیم با امام زمان خود را آموختند تا شیعه در دوره غیبت حضرت ولی عصر(عج) دچار بحران نشود.

حجت الاسلام داود صائبی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان با اشاره شهادت امام حسن عسگری(ع) اظهار کرد: خداوند سبحان، اهل ایمان را به یاد او در همه اوقات دعوت کرده است، چراکه عوامل غفلت زا و مزاحم یادخدا همیشه در کمین دل، روح و ایمان مومنان بوده، بر همین اساس در آیه ۴۱ سوره احزاب می فرماید: ای کسانی که ایمان آورده اید خدا را بسیار یاد و صبح و شام او را تسبیح کنید.
وی افزود: حضور در محضر ربوبی، منوط به این بوده که بنده خدایش را یاد کند، و این مهم اهمیت ذکر و نام خدا را می رساند و آنکه همیشه به یاد خداست هم در جهاد و هم غیر جهاد به یاد معبود بوده؛ از این جهت رتبه و مقامش افضل است.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان تصریح کرد: جمله «مرا یاد کنید تا شما را یاد کنم» اشاره به یک معنی عاطفی میان خدا و بندگان ندارد، بلکه اشاره به یک اصل تربیتی و تکوینی دارد یعنی به یاد ذات پاکی که سرچشمه تمام خوبی ها و نیکی هاست و به این وسیله روح و جان خود را پاک و روشن و آماده پذیرش رحمت پروردگار کنید.
وی ادامه داد: توجه به این ذات پاک، انسان را در فعالیت ها مصمم، نیرومند و متحدتر خواه ...

[ مشاهده متن کامل شیعیان در زمان امام عسگری(ع) با دوره غیبت آشنا شدند ایمنا ]