فروش آیفون وارداتی با دلار 4200 تومانی، به قیمت ارز آزاد دربازار

دریافت خبر : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۷:۴
از نتایج تخصیص ۲۲۰ میلیون یورو ارز دولتی به واردات گوشی به ویژه آیفون این است که باوجود وقفه در عرضه کالا و محدود شدن تعداد و مدل های گوشی در بازار، هنوز آیفون های وارد شده با دلار 4200 تومانی با گارانتی رسمی در بازار موجود است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، آمار واردات رسمی گوشی تلفن همراه در سال 97 و سال 96 از کاهش میزان واردات به یک سوم در سال جاری حکایت دارد و با استناد به این آمار گفته می شود بازار گوشی تلفن همراه با مشکل کمبود کالا مواجه هست.
طبق آمار قبلی، حدود ۷۰۰ هزار گوشی در گمرک معطل مانده و حدود ۱۲۰ هزار گوشی نیز در انبار شرکت های متخلف در انتظار تعیین تکلیف توقیف شده است.
با این وضعیت برخی علاوه بر افزایش نرخ ارز،  کمبود کالا در بازار را را دیگر دلیل افزایش قیمت گوشی موبایل می دانند و خواستار تسریع در ترخیص کالاهای در گمرک مانده شدند که مراحل ترخیص گوشی های دارای ارز آزاد از گمرک از شنبه هفته گذشته آغاز شد.
اما علیرغم محدود شدن گوشی های موجود در بازار از نظر تعداد و مدل در پی وقفه طولانی در عرضه کالا به بازار، مشاهدات خبرنگار فارس در بازار تلفن همراه نشان می دهد هنوز آیفون هایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده اند با گارانتی شرکت  رسمی واردکننده در بازار موجود است که می تواند نشانه حجم زیاد واردات یا حتی بیشتر از نیاز این کالا یا کاهش خرید توسط مردم باشد.
در زمان تخصیص ارز ...

[ مشاهده متن کامل فروش آیفون وارداتی با دلار 4200 تومانی، به قیمت ارز آزاد دربازار فارس نیوز ]

آخرین اخبار فارس نیوز