ساخت یک کتابخانه مرکزی در دستور کار دستگاه های اجرایی تهران قرار گیرد

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۳
ساخت یک کتابخانه مرکزی در دستور کار دستگاه های اجرایی تهران قرار گیرد
معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات گفت: زیبنده شهر تهران نیست که کتابخانه مرکزی نداشته باشد در حالی که این شهر باید حداقل پنج کتابخانه مرکزی داشته باشد. لااقل ساخت یک کتابخانه مرکزی باید در دستور کار دستگاه های اجرایی تهران قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، مراسم تجلیل از کتابداران برگزیده استان تهران عصر امروز در موزه ملی ایران با حضور حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و جمعی از مدیران و مسئولان نهاد کتابخانه ها برگزار شد. 
امین متولیان، در این مراسم با بیان اینکه گرانی کتاب به کمک کتابخانه ها آمده و مخاطبان بر این اساس بیشتر به امانت کتاب اقدام می کنند بیان داشت: در کشور، بیشتر از خرید، کتاب امانت داده می شود، یکی از مزیت های کتابخانه های عمومی کشور امانت کتاب به اعضاست، هرچند که معتقدیم کتاب در ایران گران نیست و امید واریم کتاب، به قیمت واقعی برسد تا تولید کنندگان متضرر نشود؛ هرچه کتاب، گران تر شود کتابخانه های عمومی رونق می گیرد.
این مقام مسئول در نهاد کتابخانه ها توضیح داد: دسترسی مردم به کتاب باید تسهیل شود، همه فعالیت های قابل تصور حوزه فرهنگ و اجتماع در کتابخانه های عمومی قابل اجراست و بخشی از کتابخانه های عمومی به این سمت حرکت کرده ا ند.
به گفته وی، طی دو سه سال گذشته با توجه ویژه دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، به ارتقاء شان و منزلت کتابداران توجه شده است.
...

[ مشاهده متن کامل ساخت یک کتابخانه مرکزی در دستور کار دستگاه های اجرایی تهران قرار گیرد فارس نیوز ]

آخرین اخبار فارس نیوز