شروع لیگ، شروع اعتراضات!

دریافت خبر : دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۷
شروع لیگ، شروع اعتراضات!

آی اسپورت – نیم فصل دوم لیگ برتر هنوز داغ نشده، ولی اعتراضات تیم ها به تصمیمات داوری در روزهای اخیر دوباره شروع شده و آینده نگران کننده ای را ترسیم می کند. امیر قلعه نویی قبل از بازی سپاهان مقابل سپیدرود در نشست خبری حاضر به صحبت نشد و تنها بیانیه باشگاه که در اعتراض به تصمیمات داوری و کمیته انضباطی بود، قرائت شد. آنها در حالی مدعی سکوت شدند که اعتراض شان را یک روز قبل از بازی را در قالب بیانیه باشگاه بیان کردند.
پرسپولیس هم از رقیبش عقب نماند و بعد از شکست مقابل فولاد مسئولان و بازیکنان اعتراضات تندی علیه داوری داشتند. تراکتورسازی هم پس از تساوی مقابل نساجی همین رویه را در پیش گرفت و تصمیمات داور را دلیل از دست رفتن دو امتیاز تیمش دانست.
اعتراض به داوران در لیگ برتر موضوع جدیدی نیست، ولی به نظر می رسد برای تیم ها به یک رویه تبدیل شده و باشگاه ها با این اعتراضات تلاش می کنند از سازمان لیگ امتیاز بگیرند. از طرف دیگر این اعتراضات قضاوت در مسابقات بعدی را سخت تر می کند و داوران نگران خواهند بود که بابت هر تصمیمی علیه این تیم ها ممکن است با هجمه شدیدی روبرو شوند.
رقابت در بالای جدول لیگ هجدهم بسیار نزدیک است و انتظار می رود با نزدیک شدن به پایان مسیر این حساسیت بیشتر شود. اگر اعتراضات تیم ها چه از طریق مصاحبه، چه از طریق بیانیه ها ادامه پیدا کند، لیگ برتر را از مسیر طبیعی و منطقی خارج و فضای ورزشگاه ها را مسموم می کند.
از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ انتظار می رود هرچه زودتر راه این اعتراضات را ببندد و اجازه ندهد که تیم ها با اهرم هایی که خارج از چارچوب زمین فوتبال دارند، به دنبال موفقیت باشند.

[ مشاهده متن کامل شروع لیگ، شروع اعتراضات! آی اسپورت ]