با عجایب زیرزمینی جهان آشنا شوید (+عکس)

دریافت خبر : سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲
با عجایب زیرزمینی جهان آشنا شوید (+عکس)
آتشفشان ترینوکاجگور طی ۴۰۰۰ سال گذشته هیچ گونه فعالیتی نداشته و می توان ادعا کرد که در حال حاضر با آتشفشانی خفته رو به رو هستیم.

پول نیوز - شاید بتوان در عرض ۸۰ روز به دور دنیا پرواز کرد یا در زیر آب های جهان به سیاحت پرداخت اما راه های آسان تری هم برای دیدن جاذبه های گردشگری ملل وجود دارد. جاذبه هایی که درست زیر پای شما قرار دارند؛ عجایب زیرزمینی جذاب جهان که یکباره خودنمایی کرده اند و دهان یابندگان خود را از تعجب باز نگه داشته اند.
غاری مملو از کریستال هایی به بلندای یک آپارتمان در مکزیک، یا غار Poço Encantado در برزیل که رودی بسیار شفاف در خود دارد که این شفافیت هوش از سرتان می برد و نمی توانید عمق واقعی آن را حس کنید.
البته ظرفیت های گردشگری زیرزمینی دست ساز بشر هم از دیدنی های مادر طبیعت دست کمی ندارند. همانند شهر باستانی Derinkuyu در کشور ترکیه که گفته می شود محل اقامت ۲۰ هزار نفر بوده و در عمق ۸۵ متری یعنی به اندازه آپارتمان ۱۸ طبقه در زیر زمین قرار دارد.
درینکویو بزرگترین شهر زیرزمینی کشف شده در ترکیه و از جمله چندین شهر زیرزمینی کشف شده در منطقه کاپادوکیه است. این شهر زیرزمینی در سال ۱۹۶۹ در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت، و ...

[ مشاهده متن کامل با عجایب زیرزمینی جهان آشنا شوید (+عکس) پول نیوز ]