دوومیدانی در سال ۹۷/ ظهور کیهانی، پایان سناریوی حدادی

ایسنا شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۳:۵۲
دوومیدانی ایران در سالی که گذشت با رویداها و اتفاقات زیادی همراه بود که پررنگ ترین آن قهرمانی حسین کیهانی در بازیهای آسیایی و پایان مشکلات فدراسیون و احسان حدادی بود.

به گزارش ایسنا، دوومیدانی ایران در سال ۹۷ با اتفاقات زیادی روبه رو بود. پررنگ ترین اتفاق از سرگیری تمرینات احسان حدادی ورزشکار پرافتخار این رشته بود که با ورود و حمایت کمیته ملی المپیک مشکلات میان حدادی و فدراسیون رفع شد. او اکنون در آمریکا تمریناتش را کنار مربی خارجی اش پیگیری می کند.
حدادی در اوج
احسان حدادی پرتابگر دیسک ایران و دارنده مدال نقره المپیک لندن در سال ۹۷ فصل جدید مسابقات خود را در آمریکا با رکوردهای بالا آغاز کرد. او در کنار مک ویلکینز مربی آمریکایی در سال ۲۰۱۸ توانست با پرتاب ۶۸.۸۵ دوباره به روزهای اوج خود بازگردد و با این رکورد در رده بندی جهانی به رده نهم جهان صعود کرد.
ثبت رکورد دردسرساز سپیده توکلی
سپیده توکلی نایب قهرمان پرش ارتفاع آسیا در مرحله دوم لیگ طلایی دوومیدانی رکورد ۱.۸۴ را ثبت کرد تا رکورد ملی این ماده را که در اختیار خودش بود بشکند اما ثبت این رکورد با اما و اگر روبه رو شد. او از مانع گذشت و سرداور پرچم صحیح را بالا برد. اما بعد از موافقت سرداور میله به زمین افتاد. در این شرایط این رکورد مورد موافقت قرار نگرفت که با اعتراض توکلی مواجه شد و قرار شد که هیأت ژوری در این خصوص تصمیم بگیرد. بعد از چند روز فدراسیون دوومیدانی و هیأت ژوری بالاخره رکورد سپیده توکلی را پذیرفت.
بازی های آسیایی جاکارتا / حدادی پرافتخارترین و کیهانی شگفتی ساز
در بازی های آسیایی جاکارتا، ۱۲ دوومیدانی کار حضور داشتند و تنها حسین کیهانی در دوی سه هزار متر بامانع ، احسان حدادی در پرتاب دیسک و امیر مرادی در دوی ۱۵۰۰ متر صاحب مدال شدند و سایر ملی پوشان از کسب مدل بازماندند. این در حالی بود که حسن تفتیان و ...

#سپیده_توکلی_سپیده_توکلی #عبدالرحیم_درزاده #محمدرضا_رحمانی #فرزانه_فصیحی #تیمور_غیاثی #حسین_کیهانی #مجید_کیهانی #حمیدرضا_کیا #مهدی_رضایی #امیر_مرادی #حسن_تفتیان #خانم_توکلی #حسین_رسولی #اونتنون_گای #اداره_کل #جاکارتا #آمریکا #پاریس #پایان_سناریوی_حدادی #ظهور_کیهانی #دوومیدانی_ایران #اتفاقات_زیادی #سالی #کشورهای_اروپایی #کمبود_بودجه #ملی_پوشان #رسانه‌ها #اوج_احسان_حدادی_پرتابگر_دیسک_ایران #اردوی_تیم_ملی_سجاد_مرادی_مربی #دلیل_لغو_اجلاس_آسیای_میانه #مسابقات_انتخابی_المپیک_جوانان_تایلند #برگزاری_مسابقات_آسیای_میانه #مدال_طلای_بازی‌های_آسیایی #دارنده_مدال_نقره_المپیک_لندن #مسابقات_قهرمانی_جوانان_آسیا #تاریخ_سازی_ریحانه_آرانی #قهرمان_پرش_ارتفاع_آسیا #پرتاب_دیسک_مدال_طلا #سید_امیر_زمان_پور #سخنگوی_فدراسیون_دوومیدانی #المپیک_جوانان_آرژانتین #مسابقات_قهرمانی_آسیا #حمایت_مسئولان_شهرش #موافقت_سرداور_میله #رکورد_سپیده_توکلی #المللی_دهه_فجر #کسب_مدال_برنز