شایع ترین علل پوسیدگی دندان ها/ نواحی از دندان ها که مستعد پوسیدگی هستند

دریافت خبر : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳
شایع ترین علل پوسیدگی دندان ها/ نواحی از دندان ها که مستعد پوسیدگی هستند
یک دندانپزشک گفت: علل مختلفی برای ایجاد پوسیدگی مطرح شده است اما بطور کلی چهار عامل اصلی میکروب ها، مواد قندی، مقاومت شخص و دندان و زمان در ایجاد پوسیدگی دندان نقش دارند.

عبدالجواد رحیم پور دندانپزشک در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس ، در خصوص علل پوسیدگی دندان ها توضیح داد: پوسیدگی تمام سطوح دندان را یکسان مبتلا نمی کند بلکه بعضی از سطوح دندان ها به علت وضعیت خاصی که دارند بیشتر دچار پوسیدگی می شوند.
وی در خصوص محل هایی که بیشتر پوسیدگی در آن ها مشاهده می شود گفت: سطح جونده دندان های آسیا شیارهای باریک و عمیقی دارد که محیط مناسبی برای زندگی و رشد میکروبها فراهم کرده و دندان از این محل دچار پوسیدگی می گردد. این امر بخصوص در مورد دندان های آسیا بیشتر رخ می دهد و باعث پوسیدگی زودرس آنها می شود.
وی با بیان اینکه سطوح بین دندانی نیز دچار پوسیدگی می شود گفت: این ناحیه نیز به دلیل عدم نفوذ موهای مسواک قابل تمیز کردن نیست بنابراین از نواحی مستعد پوسیدگی و بیماری لثه بشمار می آید.
رحیم پور ادامه داد: برای پیشگیری از ایجاد هر بیماری باید علل ایجاد کننده آن بیماری را بشناسیم. در مورد پوسیدگی دندان و پیشگیری از آن نیز لازم است ابتدا با عوامل ایجاد کننده آن آشنا شویم. بسیاری از افرادی که برای درمان های دندانپزشکی مراجعه می کنند، در پاسخ به ...

[ مشاهده متن کامل شایع ترین علل پوسیدگی دندان ها/ نواحی از دندان ها که مستعد پوسیدگی هستند فارس نیوز ]