32 سال زندان به جای اعدام در مالزی

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸
هیات دولت جدید مالزی با ارائه لایحه ای درصدد است تا حداکثر مجازات دراین کشور را از اعدام به 32 سال حبس تغییر دهد، طرحی که در صورت تصویب ، نام مالزی از فهرست کشورهای دارای مجازات اعدام در جهان حذف خواهد شد.

آفتاب نیوز :
'لیو ووئی کئونگ' وزیر دادگستری و وزیر دفتر نخست وزیری مالزی در مجلس نمایندگان این کشور اعلام کرد مالزی براساس قوانین داخلی در لایحه ای اشد مجازات را برای قتل به جای اعدام 32 سال زندان قرار می دهد.
به گفته وی این لایحه جدید با تصمیم جمعی در هیات دولت جدید مالزی اخذ شده است .
وزیر مالزیایی در پاسخ به نمایندگان این کشور اعلام کرد این لایحه هنوز آماده ارائه به مجلس نیست و پس از طی مراحل اداری و نظر خواهی از بخش های مختلف کشور و کسب بازخوردهای عمومی به مجلس ارائه می شود.
وی گفت که دولت سعی دارد در طرح ارائه شده تمام نظرات اعم از خانواده قربانیان و سایر بخش های ذیربط کشور را مورد توجه قرار دهد.
برخی ازنمایندگان مجلس سوال هایی در مورد این طرح ارائه کردند که آیا حذف مجازات اعدام شامل جرایمی مانند قتل و آدم ربایی و .. نیز خواهد شد که دولت مالزی باید در پروسه نهایی کردن این طرح به آنها نیز پاسخ دهد.
اقدام دولت مالزی در تهیه لایحه ای برای ارائه به مجلس این کشور به منظور حذف ‘اعدام’ به عنوان اشد مجازات کیفری از سیستم قضایی این کشور با استقبال سازمان عفو بین الملل، گروهها و ...

[ مشاهده متن کامل 32 سال زندان به جای اعدام در مالزی آفتاب نیوز ]