اراضی کشاورزی گیلان مورد تهدید تغییرکاربری و آلودگی زیست محیطی

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۶
اراضی کشاورزی گیلان مورد تهدید تغییرکاربری و آلودگی زیست محیطی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: از مردم و مسئولان تقاضا دارم که همه دست به دست یکدیگر بدهیم و نگذاریم زمین های کشاورزی گیلان درگیر آلودگی زیست محیطی شده و یا تغییر کاربری پیدا کنند.

اعتمادآنلاین|  علیرضا شعبان نژاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان این که در استان گیلان سه مسیر از جمله منطقه آزاد انزلی، بندر انزلی و بندر آستارا برای واردات و صادرات وجود دارد که اخیرا راه آهن آستارا- آستارا که گیلان را به کشور آذربایجان متصل می کند نیز اضافه شده است، گفت: از این مسیرها حجم بسیار زیادی واردات و صادرات صورت می گیرد. پیش از صادرات در قرنطینه هایی که داریم نظارت بسیار شدیدی بر محصولات صادراتی اعمال می کنیم و به منظور تسریع در کار، بخش خصوصی را نیز مشارکت داده ایم و هم اکنون مرحله ای که طی چند روز طی می شد در عرض چند ساعت قابل انجام است.
وی افزود: در پی سرعت بخشیدن به صادرات، بسیاری از تجار دیگر استان ها مسیر صادرات خود را تغییر داده اند و از طریق گیلان اقدام می کنند.
شعبان نژاد ادامه داد: به طور کلی، صادرات محصولات کشاورزی گیلان از نظر وزنی و ارزش ریالی روند رو به رشدی را طی می کند.
وی در خصوص وضعیت تولید و بازار مرغ گیلان گفت: سالانه حدود 160 هزار تن گوشت مرغ معادل 5 درصد تولید کشور از طریق گیلان تأمین می شود و 25 درصد از تولید جوجه و مرغ مادر نیز در این ...

[ مشاهده متن کامل اراضی کشاورزی گیلان مورد تهدید تغییرکاربری و آلودگی زیست محیطی اعتماد آنلاین ]

آخرین اخبار اعتماد آنلاین